bērni
Foto: PantherMedia/Scanpix

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību "Psiholoģijas un attīstības centrs "Mājas"" 7. septembrī uzsāks inovatīvu apmācību programmu pirmsskolas bērnu vecākiem, lai izglītotu par bērnu psiholoģisko un emocionālo attīstību pirmsskolas vecumā. Rīgā deklarētajiem vecākiem nodarbības būs bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apmācību programmā paredzētas 10 nodarbības, kas notiks pirmdienās no pulksten 17.30 līdz 20.30, Vecrīgā, Klostera ielā 5/7, Svētās ģimenes mājā. Pieteikšanās –, aizpildot anketu, šeit. Papildu informācija – 26039700 (Līga Ruttule, "Psiholoģijas un attīstības centrs "Mājas"".

Apmācību programmā, ko vadīs psiholoģe Ina Grasmane un mākslas terapeite Līga Ruttule, iekļautas psiholoģiski terapeitiskas metodes. Programma ir balstīta uz inovatīvu mīlestības pedagoģiju - pirmsskolas vecuma bērnu apmācīšanas un audzināšanas sistēmu, lai audzinātu izglītotu un radošu cilvēku, kurš dzīvo un attīstās saskaņā ar savu iekšējo būtību.

Katra no 10 nodarbībām tiks veltīta noteiktai tēmai, piemēram, satikšanās ar bērnu viņa jūtās un kopā pārdzīvojums, kas mazina sāpju varu pār bērna dzīvi; mīlestības lēmums kā audzināšanas instruments un tā izdzīvošana attiecībās ar bērnu; disciplinēšanas sistēma mīlestības pedagoģijā; darbs ar bērnu bailēm un dusmām; bērna vainas sajūta un tās ietekme uz bērna dzīvi, kā arī citas tēmas.

Mūsdienās izglītības un tradicionālā audzināšanas sistēma var novirzīt bērnu no viņa iekšējā, patiesā "es" un viņa patiesās būtības. Reizēm gan vecāku audzināšanas metodes, gan tradicionālā izglītības sistēma izvirza prasības, kuru izpilde tiek autoritatīvi pieprasīta. Bieži bērni savu izpildāmo darbību jēgu un prasības neprot saskaņot ar savu iekšējo, vienreizējo būtību un talantiem. Tādēļ programmas idejas pamatu veido ideja par nepieciešamību atjaunot bērna saikni ar viņa iekšējo, radošo būtību, kas var palīdzēt arī bērniem, kuriem ir psiholoģiski un psihosomatiski traucējumi, skaidro lektores.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Ģimene Mīlestība Psiholoģe Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form