Rīgas dome piešķirs vienreizējo 4500 eiro pabalstu trīnīšu ģimenei
Foto: Shutterstock

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 20. augustā, atbalstīja 4500 eiro vienreizējā pabalsta piešķiršanu ģimenei, kurā piedzima trīnīši, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. Trīs zēni nāca pasaulē 3. augustā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Šogad šie ir pirmie trīnīši, kas piedzimuši rīdziniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bērni ir mūsu dzīves vislielākais prieks un laime un vienlaikus arī milzīgas rūpes un pienākumi visa mūža garumā. Novēlu jaunajiem vecākiem spēku, izturību, mīlestību un sirds siltumu, mazos audzinot," sacīja komitejas priekšsēdētāja, prof. Baiba Rozentāle.

Rīgas pašvaldība piešķir vienreizēju pabalstu ģimenei par bērna piedzimšanu visiem galvaspilsētas jaundzimušo vecākiem. Par viena bērna piedzimšanu piešķir 150 eiro. Savukārt par trīnīšu piedzimšanu tradicionāli piešķir 4500 eiro.

Tiesības saņemt pabalstu ir Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods un deklarētā pamata dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Lai saņemtu pabalstu, pabalsta pieprasītājs vēršas kādā no Rīgas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļām. Pabalsts pieprasāms sešu mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas. Pabalstu izmaksā pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes norēķinu kontā.

Pabalsta izmaksai kopā ar nodokļiem plānots piešķirt 5844,15 eiro no pašvaldības rezerves fonda. Galīgais lēmums par līdzekļu piešķiršanu būs vēl jāpieņem Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejai.

Rīdzinieku-trīnīšu ģimenēm kopš 2009. gada šis vienreizējais pabalsts ir izmaksāts 17 reizes: 2009., 2010., 2013.,2017., 2018. gados vienu reizi, 2012. gadā divas reizes, bet 2011., 2014., 2015. gadā trīs reizes.

Rīgas pašvaldībā šogad pirmajos septiņos mēnešos jaundzimušā pabalsts ir piešķirts 3524 mazuļu vecākiem. 2018. gadā šo pabalstu saņēma 6400 jauno rīdzinieku vecāki, kopumā šim mērķim izmaksāti 960 000 eiro. 2017. gadā vienreizējo pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu saņēma 7018, bet 2016. gadā 7589 mazuļu vecāki.

Kā iepriekš vēstījām, šogad pirmie trīnīši – zēni Artjoms, Artūrs un Aleksandrs –, kas piedzimuši Latvijā, pasaulē nāca 3. augustā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā. 13. augustā valdība lēma, ka ģimene saņems arī vienreizējo pabalstu 8538 eiro apmērā no Labklājības ministrijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pabalsts Rīgas dome Trīnīši
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form