Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā ģimenes aicina ļauties senu un klasisku spēļu priekam
Foto: Publicitātes attēli

Uz Ģimenes dienu "Spēles un rotaļlietas senajā Rīgā. Uzspēlēsim?" svētdien, 11. decembrī, aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Programmā: pulksten 12 un 14 ekskursija izstādē "Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.", pēc ekskursijas – iespēja ļauties senu un klasisku spēļu priekam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērni kopā ar vecākiem tiks gaidīti uz ekskursiju muzeja jaunajā izstādē "Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.", kas iekārtota muzeja ekspozīcijas "Rīga Livonijas sastāvā. 13.-16. gs." zālē. Pēc ekskursijas būs iespēja ļauties senu un klasisku spēļu priekam, spēlējot riču-raču, kuģu lādēšanu un citas sen zināmas spēles, kā arī radoši darboties, pašiem izgatavojot metamo kauliņu un mācoties spēlēt seno rotaļlietu rūceni, stāsta Ingrīda Lukašēviča, muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Izstādē "Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs." eksponēti senākie Rīgā uzietie spēļu piederumi, kas attiecas uz viduslaiku Rīgu 13. gadsimtā, kā arī dažādi spēļu elementi, kas līdz pat 18. gadsimtam izmantoti bērnu un pieaugušo rīdzinieku izklaidēs un praktisku iemaņu apguvē.

Cik zināms par metamo kauliņu vēsturi vai par to acu izkārtojuma likumsakarībām? Kad domino spēle kļuva populāra Eiropā? Kā viduslaikos darināti ķegļi un spēles bumbas? Vai mūsdienu bērniem viduslaikos atrastos viņu uzmanību piesaistošas rotaļlietas, kas mācītu noderīgas prasmes mijiedarbībai ar sabiedrību? Kādus mūzikas instrumentus spēlējuši viduslaiku un agro jauno laiku rīdzinieki? Uz šiem un virkni citiem jautājumiem atbildes var rast izstādē.

Izstāde "Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs." paver iespēju cilvēces pieredzes vēstures izziņai, kā arī atgādina, cik daudz nopietnības un pamatīguma ir iekodēts it kā izklaides atribūtikā – spēlēs un rotaļās. Jau tālo gadsimtu rīdzinieki ir sapratuši, ka ir svarīgi bagātināt savu bērnu ikdienu ar kopēju spēlēšanās pieredzi, kā arī to, ka dažādos vecuma posmos dzīves kvalitāti vairo ļaušanās spēles aizrautībai, gūstot radošu enerģiju, iemaņas un socializēšanās prieku.

Pulcēšanās uz Ģimenes dienas programmu – muzeja vestibilā. Dalība – ar muzeja ieejas biļeti (skolēniem viens eiro, studentiem un senioriem – trīs eiro, pārējiem – pieci eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas), ģimenes biļete – septiņi eiro (ne vairāk kā divi pieaugušie un viens un vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam). Ģimenes dienas programma – bez papildu maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.