Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ģimenes ar bērniem aicina kopā nosvinēt 246. dzimšanas dienu
Foto: Publicitātes attēli

Svētdien, 17. februārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina apmeklēt ģimenes dienu "Muzeja ceļš cauri gadu simtiem un Rīgas dārgumi", kas noritēs senākā muzeja Baltijā 246. gadskārtas noskaņā. Jā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir ne tikai senākais muzejs Baltijā, bet arī viens no vecākajiem plašai publikai pieejamajiem muzejiem Eiropā.

Pulksten 14 uz ekskursiju "Muzeja ceļa 246 gados iemītās pēdas meklējot – ekspozīcijā, Vecrīgā, Rīgas Domā" aicinās muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle, dalībniekus sagaidot muzeja vestibilā. Ekskursijas pirmā daļa noritēs muzeja ekspozīcijā, tās turpinājums - Vecrīgā un Rīgas Doma baznīcā. Ekskursijas dalībnieki, sekojot Rīgas un muzeja likteņa līkločiem gadu simtu gaitā, izstādē "Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai" ieklausīsies ekspozīcijā redzamo unikālo priekšmetu - Rīgas vēstures dārgumu stāstos, Vecrīgas ieliņās, kvartālā ap Rīgas Doma ansambli, ieraudzīs interesantas vēstures liecības, bet Rīgas Doma baznīcas velvēs apskatīs šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pamatlicēja 18. gadsimta ārsta un kolekcionāra Nikolausa fon Himzela epitāfiju. Pēc ekskursijas – būs iespēja atgriezties muzejā.

Muzeja pārstāve Ingrīda Lukašēviča stāsta, ka radošajā darbnīcā "Mani atklājumi muzejā un mans apsveikums muzejam 246. dzimšanas dienā", laikā no pulksten 11 līdz 17, bērni kopā ar pieaugušajiem, uz brīdi apstājoties steidzīgajā gaitā, varēs vizuāli izteikt muzejā gūtos iespaidus. Muzejs un tā darbinieki šoreiz būs īpaši iepriecināti, ja bērni savus darbiņus veidos kā apsveikumus muzejam un Rīgai, un paši sev, jo ikvienu mūsu zemeslodes vietu ietekmējam, veidojam mēs, kas tajā dzīvojam, lolojam, izzinām un kopjam.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ģimenes ar bērniem aicina kopā nosvinēt 246. dzimšanas dienu
Foto: Publicitātes attēli

Līdztekus pastāvīgajai ekspozīcijai, muzejā pašlaik aplūkojama Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere), kā arī izstādes "Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads", "Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai, "Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā", "Sudraba kauss "21. gadsimta Renesanse" un "Dziesmu svētku relikvijas. 1873 – 2013".

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar savu krājumu, ekspozīciju un ēku kompleksu ir īstena Rīgas gadsimtu dārgumu lāde. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir ne tikai senākais muzejs Baltijā, bet arī viens no vecākajiem plašai publikai pieejamajiem muzejiem Eiropā. 1773. gada 22. februārī ar Rīgas rātes lēmumu dibinātais Himzela muzejs ir šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotne. Gadu desmitu un simtu laikā muzeja nosaukums vairākkārt mainīts. Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela un viņa dzimtas izveidoto dabaszinātnes, vēstures un mākslas priekšmetu privātkolekciju Rīgas rāte saņēma kā dāvinājumu Rīgai no Himzelu dzimtas. Šobrīd muzeja krājuma kolekcijas ir bagātas ar vairāk kā pusmiljonu priekšmetiem, kas ir ar nenovērtējamu kultūrvēsturisko un māksliniecisko vērtību.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu: pieaugušajiem - 2,50 eiro; pensionāriem un studentiem – 1,50 eiro, skolēniem 0,50 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – ieeja bez maksas, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

Source

Cālis.lv

Tags

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form