Rindas uz valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas procedūru samazinājušās par pieciem mēnešiem
Foto: Shutterstock

Salīdzinājumā ar 2019. gada aptaujas rezultātiem, 2020. gada dati liecina, ka respondenti valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu ir novērtējuši ar augstāku vērtējumu. Uzlabojusies arī pakalpojuma pieejamība – rindu garums 2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu ir samazinājies par pieciem mēnešiem jeb 42 procentiem, savukārt uzaicinājumu vēstuļu skaits pieaudzis par 95 procentiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā 2020. gadā veikti 590 valsts apmaksāti medicīniskās apaugļošanas pakalpojumi, informē Ginta Ozoliņa, Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece.

2020. gada aptaujā pakalpojums respondentu vidū novērtēts ar 8,65 atzīmi (aptaujā piedalījās 214 sievietes), savukārt 2019. gadā pakalpojums novērtēts ar 8,52 atzīmi (aptaujā piedalījās 285 sievietes).

Ozoliņa skaidro – tiklīdz ir noteikta neauglības diagnoze, paciente var pieteikties rindā pakalpojuma saņemšanai kādā no sešām ārstniecības iestādēm, kur tiek sniegti valsts apmaksāti medicīniskās apaugļošanas pakalpojumi. Lai noskaidrotu kārtas numuru gaidīšanas rindā, ir iespējams iesniegt NVD adresētu iesniegumu portālā "Latvija.lv", izmantojot e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei".

Jāņem vērā, ka pacienti izslēdz no gaidīšanas rindas gadījumos, ja:

  • sieviete ir sasniegusi 38 gadu vecumu;
  • sieviete ir atteikusies no medicīniskās apaugļošanas;
  • sešu mēnešu laikā kopš uzaicinājuma nosūtīšanas sieviete nav vērsusies ārstniecības iestādē, lai veiktu medicīnisko apaugļošanu;
  • medicīniskā apaugļošana nav nepieciešama vai nav iespējama medicīnisku indikāciju dēļ.

Informāciju par valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu var noskaidrot, zvanot uz NVD bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 vai NVD tīmekļvietnes "Vmnvd.gov.lv" sadaļā "Veselības aprūpes pakalpojumi" – "Medicīniskā apaugļošana".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Nacionālais Veselības dienests
0
Neauglība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form