Robots, viesis, sargsuns vai draugs – kāda mamma esi tu?
Foto: Shutterstock

Bērnudārzā vai skolā, parkā vai poliklīnikā bieži nākas redzēt tik dažādas mammas: skaļas un klusas, rupjas un "ieturētas", optimistiskas un ar visu apkārt neapmierinātās… Bet bieži vien cilvēki uzvelk maskas tad, kad apkārt ir sveši cilvēki, savukārt mājās uzvedas pavisam citādi.

Visizplatītākie tomēr ir četri mammu tipi – robots, sargsuns, viesis un draugs. Kas esi tu? Savos novērojumos dalās "Parents" autore Aleksandra Galimova, angļu valodas pasniedzēja, šahiste un trīs bērnu mamma.

Mamma-robots

Viņa nemitīgi kaut ko runā, mazgā, tīra un berž. Viņa pārvietojas pa māju ar putekļusūcēju, lupatu vai sūkli. Viņa rada mājīgumu vīram un bērniem, baro ar pusdienām un vakariņām no pieciem ēdieniem un izvadā bērnus pa dejošanas, mūzikas pulciņiem. Viņu praktiski nav iespējams sastapt pie televizora vai grāmatas. Starp šī tipa sievietēm bieži ir sastopamas mājsaimnieces, bet pietiekami bieži mammas-roboti arī strādā algotu darbu. Šķiet, ka viņai diennaktī ir vismaz 48 stundas.

Plusi

Šādai mammai bērni vienmēr ir pabaroti un rūpīgi apģērbti. Līdz pusaudžu vecumam šo mammu bērni vienmēr izpilda mājasdarbus un aktīvi apmeklē visus iespējamos pulciņus. Sastrīdēties ar mammu-robotu praktiski nav iespējams. Vīram vienkārši nav kur piesieties: ledusskapis pilns, krekli izgludināti, pat zābaki – nospodrināti.

Robots, viesis, sargsuns vai draugs – kāda mamma esi tu?
Foto: PantherMedia/Scanpix

Mīnusi

Ģimenes locekļi mammas-robota titāniskos darbus uztver kā pašsaprotamus – mammai tas viss vienkārši ir jādara. Ja pēkšņi viņa kaut ko nepagūst, bērni un tēvs demonstrē ģimenisku neapmierinātību. Mamma-robots jau sen vairs nekontaktējas ar draudzenēm – nav laika. Viņa neko nedara, lai gūtu prieku sev – kādi gan var būt personīgie prieki, ja esi precēta sieva?!

Kas var atgadīties?

Lai cik tas dīvaini nebūtu, šādas sievietes bieži pamet vīri. Tie, kuri dod priekšroku mīlēt dzīvu cilvēku. Iestīvinātās bikses un kulinārijas šedevri neglābj. Pēc vīra nodevības mamma-robots griež zobus un visas dusmas izgāž uz bērniem. Ja bērns ir vecāks par 10 gadiem, viņš protestē, cenšoties iespējami mazāk laika pavadīt mājās, pamet jau sen kā apnikušos pulciņus un pārstāj pildīt mājasdarbus. Pusaudži vispār ignorē mammas-robota garastāvokļa krasās maiņas un kā protestu sāk ēst kaitīgos "fast food" ēdienus.

Tags

Attiecības ģimenē Bērna audzināšana Mamma Sarakstu karuselis

Comment Form