bērni
Foto: Carissa Rogers / cc

Latvija aicina Eiropu apvienoties nebijušā labdarības iniciatīvā – ieraudzīt traģēdiju Ukrainā un, izmantojot arī interneta vides priekšrocības, vākt ziedojumus Ukrainas karā cietušajiem bērniem. No 13.maija oragnizācijas "Ziedot.lv" mājas lapā ir atvērts ziedojumu konts un ziedojumu tālruņa numurs 90006382, bet akcijas kulminācija būs labdarības koncerts Ukrainas kara bērnu atbalstam "Kara bērni", kas notiks 6.jūlijā pulksten 19 Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvija saka Eiropai: bērni nepiesaka karu! Mūsu spēkos nav apturēt lodes. Tomēr mūsu spēkos ir dot ticību bērniem, kas karā zaudējuši vecākus un bērnību, likt viņiem sajust, ka Eiropā viņi nav pamesti vieni.

Mūsu – kaimiņu un eiropiešu – pienākums ir visiem spēkiem palīdzēt Ukrainai pārvarēt kara sekas. Un pirmām kārtām palīdzēt tās pārvarēt Ukrainas kara laikā cietušajiem bērniem, kuri piedzīvojuši kara šausmas, kļūstot par aculieciniekiem ciešanām un nāvei, zaudējuši vienu vai abus vecākus," aicinot piedalīties akcijā uzsver tās organizatori - Latvijas "Rotary" klubi.

Šo klubu darbības mērķos ierakstīts princips "sekmēt tautu saprašanos un miera labo gribu pasaules kopībā", tādēļ tie aicina uz Eiropā un Baltijā nebijušu labdarības akciju Ukrainas kara bērnu atbalstam ar kulmināciju – labdarības koncertu "Kara bērni" 6.jūlijā.

Koncertā piedalīsies Inese Galante, Sergejs Jēgers, Sonora Vaice, Dmitro Popovs (Ukraina), Armands Siliņš, Kārlis Lācis, Raimonds Tiguls, Katrīna Paula Felsberga, Jānis Stībelis, Oleksijs Demčenko (Ukraina), Liāna Langa, Biruta Ozoliņa, Liepājas simfoniskais orķestris, koris "Kamēr...", Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", diriģenti Aira Birziņa, Jānis Liepiņš un Atvars Lakstīgala. Koncerta režisors ir Andrejs Žagars, scenārija autore – Nora Ikstena, mākslinieciskā producente – Indra Rubene. Koncerta vadītāji – Andrejs Žagars un Liene Jakovļeva.

Visi mākslinieki un koncerta radošā komanda, ziedojot savu talantu un laiku, ir piekrituši piedalīties šajā koncertā bez atlīdzības.

"Kara bērni" patronese, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uz koncertu aicinājusi Ukrainas valdības pārstāvjus – prezidentu Petro Porošenko ar kundzi, Augstākās Radas spīkeru Vladimiru Groismanu, kā arī Lietuvas un Igaunijas parlamentu priekšsēdētājus.

Atbalstu labdarības iniciatīvai izteikušas arī vairākas sabiedrībā zināmas personas – Vaira Vīķe-Freiberga, Liepājas mērs Uldis Sesks, Raimonds Pauls, lai gan šoreiz ne uz skatuves, kā arī Ukrainas vēstniecība Latvijā un ukraiņus apvienojošās sabiedriskās organizācijas – "Ukraiņu kongress" un "Ukrainas jauniešu apvienība".

Visi koncerta ienākumi, kā arī ziedojumi akcijas laikā tiks izlietoti Ukrainas karā cietušo bērnu uzņemšanai Latvijas rehabilitācijas iestādēs, kuras jau paudušas savu atbalstu – Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" un Sociālās integrācijas valsts aģentūra.

Ziedojumu apmērs un to izlietojums tiks atspoguļots iniciatīvas mājas lapā karaberni.lv. Patlaban šajā akcijā saziedoti 367 eiro, liecina pieejamā informācija "Ziedot.lv".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iespēja ziedot:

Ziedojumu tālrunis: 90006382 (1,47 EUR /par zvanu)
Ziedot.lv ziedojumu konts: Swedbank, konta Nr.: LV95HABA0551006150241, mērķis: ziedojums Kara bērni (informācija par kontu numuriem citās bankās, kā arī iespēja ziedot, norēķinoties ar maksājumu kartēm, www.ziedot.lv/kara-berni-2187)

Koncerta biļetes:
Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andrejs Žagars Dzintaru koncertzāle Ināra Mūrniece Jānis Stībelis Kamēr (koris) Nora Ikstena Petro Porošenko Raimonds Pauls Sergejs Jēgers Ziedot.lv Uldis Sesks Vaira Vīķe Freiberga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form