Sakašķējas 'Eņģeļi pār Latviju' rīkotāji: 'Ziedot.lv' apvainojas un izstājas no akcijas
Foto: DELFI

Jau astoņus gadus ap Ziemassvētku laiku norit labdarības organizācijas "Ziedot.lv", Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) un citu uzņēmumu kopīgi rīkotā akcija "Eņģeļi pār Latviju", aicinot līdzcilvēkus būt iejūtīgiem un dāsniem, ziedojot smagi slimiem bērniem. Šogad gaidāmas izmaiņas – "Ziedot.lv" akcijā vairs nepiedalīsies, tikmēr tajā iesaistījies jauns dalībnieks – Bērnu slimnīcas fonds.

Kā portālam Cālis.lv atzīst "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, "MTG TV Latvia", kas ir LNT īpašnieks, atteicies atbalstīt viņu jauno vīziju par rehabilitācijas centra izveidi. Nespējot atrast kopīgu risinājumu, "Ziedot.lv" nolēma šogad akcijā "Eņģeļi pār Latviju" nepiedalīties.

Dimanta uzskata, ka arī sabiedrība ir pelnījusi izmaiņas akcijas formātā un mērķī. "Ja nenonāk pie kopīga slēdziena, tad mūsu tālākā darbība nav iespējama. Mēs negribējām astoņus gadus vienu un to pašu. Līdz šim esam lūguši un saņēmuši palīdzību no cilvēkiem, lai bērni varētu ārstēties un saņemt rehabilitācijas pakalpojumus ārpus Latvijas, bet mēs gribam, lai šī nauda paliek Latvijā, kas ir iespējams, attīstot vietējo rehabilitāciju," organizācijas lēmumu pārtraukt dalību akcijā skaidro Dimanta.

"Eņģeļi ir tautas Ziemassvētku akcija, un nevajadzētu skatīties pēc piederības, kas to organizē, galvenais, lai tā sasniedz savu mērķi," norāda Dimanta, aicinot medijus "nedot šā gada akcijai smagu bagāžu".

"Ziedot.lv" mājas lapā atrodams arī paziņojums un skaidrojums daudzajiem cilvēkiem un uzņēmumiem, kas jau paguvuši uzdot jautājumus par gaidāmo šā gada akciju "Eņģeļi pār Latviju".

Paziņojumā teikts: "Gribu pateikt jums katram sirsnīgu paldies par kopīgi paveikto astoņu gadu laikā, ieguldot sirdsdarbu "Eņģeļi pār Latviju" tapšanā un palīdzībā bērniem.

Kopš 2003. gada, kad darbu uzsāka labdarības organizācija "Ziedot.lv" un durvis vēra pirmie vecāki ar lūgumu palīdzēt smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai, esam auguši un attīstījušies.

Bērnu ārstniecībā un rehabilitācijā kopā ar ziedotājiem esam ieguldījuši teju 10 miljonus eiro. Lai palīdzētu bērniem, Latvijas cilvēki ir darījuši daudz. Kopā esam svētījuši Ziemassvētkus akcijā "Eņģeļi pār Latviju", vasaru gaidījuši ar "Labestības dienu", rudenī skrējuši labdarības skrējiena "NikeRigaRun", ziemu iesākuši ar tautas deju koncertiem "Deja mazajām sirsniņām" un "Dāvā bērniem prieku". Visas šīs akcijas ir bijis stimuls palīdzēt Latvijas bērniem, iet tālāk un darīt vairāk, neapstāties pie sasniegtā, mainīties kopā ar sabiedrības vajadzībām un sekot savām vērtībām.

Kopš 2008. gada katru gadu patiesi un no sirds esam strādājuši, lai veidotu gada sirsnīgāko akciju "Eņģeļi pār Latviju" un palīdzētu bērniem. Kā labdarības jomas līderi apzināmies, ka "Eņģeļi pār Latviju" akcijai bija pienācis laiks mainīties. Bijām gatavi mainīties, lai dotu Latvijai un tās bērniem ko īsti paliekošu un mūsu, vietējo. Diemžēl nespējām panākt izmaiņas. Televīzija apšaubīja mūsu nākotnes idejas un mūsu godaprātu. Reputācija ir vienīgais, kas pieder labdarības organizācijai, tāpēc nevēlamies turpināt sadarbību ar partneriem, kuri nomelno mūsu vārdu.

"Eņģeļi pār Latviju" šogad nolaidīsies bez "Ziedot.lv". Zinām, ka Latvijas ļaudīm asociējamies ar "Eņģeļiem pār Latviju". Tā ir daļa no "Ziedot.lv" identitātes, sirds un dvēseles. Diemžēl piederības sajūtas ir tikai sirdīs, jo labdarības akciju "Eņģeļi pār Latviju" kā savu preču zīmi reģistrējis viens no četriem akcijas rīkotājiem – "MTG TV Latvia".

2015. gada "Eņģeļi pār Latviju" būs, tikai jau ar citu labdarības organizāciju. Taču "Ziedot.lv" ir spēcīga organizācija un gatava iet tālāk. Un aicinām ikvienu nākt līdzi un pievienoties mūsu sapnim par labāku Latviju.

Jau pirms vairākiem gadiem "Ziedot.lv" uzsāka gatavot savu dāvanu Latvijas simtgadei ar mērķi radīt paliekošas vērtības, kas veidotas kopā ar visu Latvijas tautu un palīdz uzlabot smagi slimu bērnu dzīvi Latvijā. Kā savu dāvanu Latvijai izvēlējāmies veidot bērnu rehabilitācijas centru, kura koncepts paredz, ka uz Latviju tiek atvestas jaunākās rehabilitācijas tehnoloģijas, pēc kurām uz citām valstīm līdz šim devās Latvijas bērni. Tādējādi gan ģimeņu, gan ziedotāju līdzekļi turpmāk paliks Latvijā. Rehabilitācijas centrs "Poga" ir bezpeļņas fonds un partneris valstij, lai ieviestu inovatīvas rehabilitācijas metodes."

MTG: Gada sirsnīgākais projekts notiks

"MTG TV Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Ginta Bormane portālam "Delfi" saka, ka "Eņģeļi pār Latviju" ir gada sirsnīgākais projekts, kas notiks arī šogad. ""Ziedot.lv" lēmums šogad nepiedalīties projektā mums bija pārsteigums, taču tas neietekmēs projekta norisi un mērķi, jo palīdzība Latvijas bērniem ir nepieciešama, tāpēc stafete nodota pieredzējušam un uzticamam partnerim - Bērnu slimnīcas fondam," saka MTG preses pārstāve.

Viņa atzīmē, ka līdzšinējos septiņos gados kopā ar partneriem un ziedotājiem izdarīts milzīgs darbs - palīdzēts 815 bērniņiem, ziedojot teju 4 miljonus eiro. "Ir svarīgi šo darbu turpināt, jo vēl joprojām ir ļoti daudz bērnu, kuriem nepieciešama palīdzība," atzīmē Bormane.

Televīzijās visā pasaulē ir prakse reģistrēt to izmantotos zīmolus - "Eņģeļi pār Latviju" LNT ir reģistrējis jau 2011. gadā.

"Eņģeļos" iestājas jauns dalībnieks

Akcijai šogad pievienosies Bērnu slimnīcas fonds, par ko liecina fonda ieraksts "Facebook".

"Saprotot, ka daudziem mūsu pacientiem atbalsts nepieciešams arī aiz Bērnu slimnīcas sliekšņa, iesaistīšanās akcijā sniedz iespēju šiem bērniem palīdzēt! Aicinām ikvienu atbalstīt mūsu bērnu veselību, ziedot un kļūt par bērnu sargeņģeli!" atbalstīt akciju aicina fonds. Jau no 16. novembra ziedošanas iespējas būs "Rimi" un "Supernetto" veikalos, savukārt 1,42 eiro ikviens varēs ziedot, zvanot pa tālruni 90006486 vai pārskaitot uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontu, AS "SEB banka", LV84UNLA0050012160326, norādot mērķi – "Eņģeļi pār Latviju".

"Bērnu slimnīcā ārstējas bērni no visas Latvijas. Šeit tiek glābtas bērnu dzīvības, nodrošināta augstvērtīga un profesionāla medicīniskā aprūpe, bet daudziem bērniem palīdzība nepieciešama arī aiz Bērnu slimnīcas sliekšņa. Slimnīcas ārstiem rūp bērnu veselība, bet situācijā, kad valsts iespējas ir ierobežotas, bez sabiedrības atbalsta dažkārt nav iespējams nodrošināt bērniem iespējami labāko dzīves kvalitāti un veselības aprūpi. Vēlot bērniem to labāko un rūpējoties par viņu veselību ilgtermiņā, Bērnu slimnīcas fonds kopā ar Bērnu slimnīcu pievienojas labdarības akcijai Eņģeļi pār Latviju, lai kopā sniegtu iespēju daudziem Latvijas bērniem saņemt palīdzību, bez kuras viņu ikdiena būtu daudzkārt grūtāka," ziedot aicina Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Pirmais akcijas vēstnesis – trīs gadus vecais Ralfiņš

Pirmais akcijas "Eņģeļi pār Latviju" vēstnesis šogad ir mazais Ralfs. Viņš ir jaunākais dēliņš trīs bērnu ģimenē, kas pavisam nesen no Dobeles pārcēlusies uz dzīvi Jelgavā. Iedzimtas ģenētiskas slimības dēļ Ralfam nepieciešama īpaša uzmanība. Lai arī mazulis savā attīstībā jau sen ir apsteidzis pat vispozitīvākās ārstu prognozes, viņa ģimenei vēl arvien nepieciešama drošības sajūta un speciāla aprūpe. Puisēnam ir trīs gadi un milzum daudz enerģijas, kas labprāt tiek tērēta skrienot, atklājot pasauli un izzinot daudz jauna – Ralfiņš ir īsteni pozitīvs, dzīvespriecīgs un zinātkārs mazulis. Viņam patīk lasīt grāmatas, komunicēt ar cilvēkiem un, kā jau puisim - pētīt tehniskas lietas. Tētis smej, ka reiz Ralfs sēdēs uz moča. Lai viņam palīdzētu augt un justies droši, ka arī ne tik priecīgos brīžos būs, kas palīdz, nepieciešamas regulāras speciālistu konsultācijas mājās.

Tā kā Ralfam slimības dēļ ir pa laikam nepieciešams atbrīvoties no liekajām siekalām, ko ķermenis nav iemācījies kārtīgi norīt, ģimenei vajadzīgs pārnēsājams vakuuma atsūcējs. Lai arī puisēns braši soļo savām kājām, tālākus gabalus viņam grūti pieveikt, puisēns piekūst un izjūt pat nelielas sāpes, taču auguma dēļ vairums parasto bērnu ratu viņam kļuvuši pārāk mazi un ģimenei vajag iegādāties arī lielākus ratus Ralfa vizināšanai.

"Ir slimības, ar kurām ir jāsadzīvo. Un sadzīvot ir jāmācās. To ārstēšana cieši savij ārstu un pacientu, lai gan ārstēšanās slimnīcā ir tikai īss posms. Tālākais ir garš ceļš: mājas, rehabilitācijas centri, netradicionālas pieejas un lielas vecāku un sabiedrības rūpes un atbalsts. Palīdzēt sadzīvot ar slimību, palīdzēt dzīvot labāk ir mūsu uzdevums. Palīdzot citiem mēs, ārsti un līdzcilvēki, dziedējam arī sevi," par akcijas nozīmi stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērnu slimnīcas fonds Eņģeļi pār Latviju Labdarība LNT MTG (Modern Times Group) Ziedot.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form