Jaunieši līdz 1. jūlijam aicināti pieteikties radošam un izglītojošam vasaras festivālam "Projektu nakts 2022", kas norisināsies šā gada 4. un 5. augustā Siguldas pils kvartālā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja neformālā vidē un 24 stundu laikā izstrādāt projektu no A līdz Z, pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, dibināt kontaktus un pārvērst savas idejas īstenībā. Iegūtās prasmes dalībniekiem palīdzēs līdz nākamajam projektu konkursa termiņam – 4. oktobrim – iesniegt savu jaunatnes projekta ideju, savukārt 2023. gadā īstenot starptautisku vai valsts līmeņa jauniešu projektu.

Festivālā dalībnieki tiks atbalstīti programmas "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma. Lai dibinātu starptautiskas partnerības saviem projektiem, "Projektu nakts 2022" laikā būs iespēja tikties un iepazīties ne tikai ar Latvijas, bet arī ar citu valstu jauniešiem.

Pasākuma programma ietver interaktīvas darbnīcas un izglītojošas spēles par "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" programmām, meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu, neformālo izglītību, kā arī projektu pieredzes stāstus, tematiskās darbnīcas un dažādas citas radošas un praktiskas aktivitātes. Aktuālā informācija par festivāla programmu un norisi tiks publicēta "Jaunatne.gov.lv".

Eiropas Jaunatnes gada īstenošanas laikā JSPA aicina jauniešus izmantot iespēju pieteikt savu valsts vai starptautiska mēroga Līdzdalības projektu. To pamatā ir jauniešu līdzdalības veicināšana Eiropas demokrātiskajā dzīvē vietējā, reģionālā, valsts vai Eiropas līmenī. Projekts var ietvert tādas aktivitātes kā darbnīcas, debates, jauniešu konsultācijas, informatīvus vai kultūras pasākumus, kampaņas, digitālos demokrātijas rīkus, mācību pasākumus vai citas aktivitātes. Projektiem jābūt saistītiem ar vismaz vienu no jaunatnes līdzdalības projektu mērķiem.

Kas un kā var pieteikties "Projektu nakts 2022" festivālam


Pasākumam līdz 1. jūlijam aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir organizāciju pārstāvji (dalībai pasākumā aicināti pieteikties divi organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas "Erasmus+" un "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektu īstenošanā.

Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu te (līdz 1. jūlijam). Pēc atlases procesa, līdz 25. jūlijam, dalībnieki saņems papildu informāciju uz pieteikumā norādīto e-pastu.

Vietu skaits ir ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiksi apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, otrā kārta netiks atvērta! Tādēļ interesentus aicina nekavēties ar pieteikuma iesniegšanu, bet gan doties uz savu organizāciju, nokomplektēt grupu (grupā divi dalībnieki) un pieteikties jau tagad! Dalība festivālā ir bez maksas.

Par festivālu "Projektu nakts"


Festivālu "Projektu nakts" pēc divu gadu pārtraukuma JSPA šogad organizēs jau sesto gadu. Tā mērķis ir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: "Erasmus+"; "Eiropas Solidaritātes korpuss", Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem "Eurodesk", "eTwinning", Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu "Proti un dari!".

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Erasmus+ Izglītība Jaunietis
43475719
Skolēna aktivitātes brīvajā laikā
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form