Šarko-Marī-Tūta pacientus aicina uz psiholoģiskā atbalsta grupu nodarbībām

Šarko-Marī-Tūta pacientus aicina uz psiholoģiskā atbalsta grupu nodarbībām
Foto: Shutterstock

Sākot ar 7. augustu, Reto slimību koordinācijas centrs uzsāks psiholoģiskā atbalsta grupu organizēšanu pacientiem ar Šarko-Marī-Tūta slimību. Šīs ieceres mērķis ir radīt pacientiem iespēju satikties, pārrunāt aktuālos ikdienas jautājumus un dalīties savās domās, tādējādi apmainoties ar noderīgu informāciju un sniedzot savstarpēju emocionālu atbalstu.

Šarko-Marī-Tūta (Charcot-Marie-Tooth) slimība jeb iedzimta sensori-motora demielinizējoša aksionāla polineiropātija ir izplatīta visā pasaulē, un tā vienādi skar kā vīriešus, tā arī sievietes. Visbiežāk slimība sāk izpausties bērnībā vai pusaudžu vecumā. Parasti slimība nemazina dzīves ilgumu, tomēr ietekmē tās kvalitāti: pacientiem ir tirpšanas sajūta, jušanas traucējumi, sāpes rokās un kājās ar progresējošu muskuļu vājumu. Slimība progresē ļoti lēni un izraisa muskuļu izdilšanu, kas rada grūtības staigāt, kustēties, noturēt stāju un līdzsvaru. Sliktā stāja un neērtā staigāšana rada pacientam sāpes. Vēlākos posmos var būt vajadzīgas arī staigāšanas palīgierīces, informē Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

"Lai mazinātu Šarko-Marī-Tūta slimības ietekmi uz pacientu dzīvi, ir būtiski saņemt un sniegt atbalstu, celt pārliecību par saviem spēkiem un stiprināt iekšējos resursus. Psihologa vadībā atbalsta grupas dalībnieki mēģinās saprast un atrast, kas palīdz pārvarēt grūtos brīžus, dod spēku un sniedz prieku dzīvē. Centīsimies radīt sajūtu pacientiem, ka viņi nav vieni - mēs atbalstīsim viens otru un dalīsimies savā pieredzē," stāsta Reto slimību koordinācijas centra psiholoģe Kristīne Ķiece

Atbalsta grupas tikšanās notiks Reto slimību koordinācijas centrā, Rīgā, Vienības gatvē 45, Ģenētikas mājā, katra mēneša pirmajā otrdienā no pulksten 11 līdz 12.30. Šī gada nodarbību datumi: 7. augusts, 4. septembris, 2. oktobris, 6. novembris un 4. decembris. Grupu vadīs klīniskā psiholoģe Kristīne Ķiece.

Lai pieteiktos, pacienti aicināti zvanīt Reto slimību koordinācijas centra klientu apkalpošanas speciālistam pa tālruņa numuru 67514618, katru darba dienu no pulksten 8 līdz 16.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Iesaisties sarunā!