Septiņām ģimenēm sniegs iespēju bez maksas veikt neauglības ārstēšanas procedūras
Foto: Shutterstock

Neauglības ārstēšanas atbalsta kampaņas "Labu darot" laikā 2017. gadā saziedoti 23 558,43 eiro. Par šiem līdzekļiem tiks sniegts atbalsts septiņām ģimenēm no dažādiem Latvijas novadiem, kas saņems pilnībā apmaksātas neauglības ārstēšanas procedūras, lai piepildītu savu sapni par ilgi gaidīto mazuli.

Kampaņas idejas autore, veikalu tīkla "ELVI" komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: "Gandrīz piecu gadu laikā, kopš darbojas šī sociālā atbalsta programma, mums visiem kopā ir izdevies palīdzēt vairāk nekā 30 ģimenēm, ir piedzimuši 11 mazuļi, un vēl trīs ģimenes šobrīd ir savu bērniņu gaidībās. Katrs šis bērns ir kā mazs brīnums, kas nebūtu radies, ja sabiedrība neatsauktos aicinājumam palīdzēt!"

Labdarības programma "Labu darot" tiek īstenota kopš 2013. gada maija, lai sniegtu finansiālu atbalstu neauglības ārstēšanai. Šo gadu laikā kopā saziedoti 112 747,43 eiro. 2017. gadā ārstēšana ar ilgi gaidīto veiksmīgo grūtniecību noslēgusies trim pāriem.

"Klīnikas EGV" ārste Zane Vītiņa, kas labdarības projekta laikā strādā ar ģimenēm, stāsta: "Katra bērna ienākšana šai pasaulē patiesi ir brīnums, bet, ikdienā strādājot ar pāriem, kam ir problēmas ar bērniņa ieņemšanu, esmu pārliecinājusies – šķiet, tieši tās ģimenes, kam ir nepieciešams atbalsts mazuļa sagaidīšanai, šo brīnumu novērtē visvairāk.

Bērniņi, kuru radīšanai nepieciešama medicīniska palīdzība, dzimst mīlošiem un ļoti motivētiem vecākiem, kas savu mazuļu labā ir gatavi darīt ļoti daudz. Labdarības kampaņa "Labu darot!" ar sabiedrības atbalstu ir piepildījusi daudzu pāru cerības auklēt savas atvasītes, un esmu patiesi gandarīta, ka profesionāli varu būt līdzās ģimenēm, kam tas tik ļoti nepieciešams. Neauglības ārstēšana un tās ietvaros veiktās medicīniskās manipulācijas vēl arvien ir apvītas ar daudziem mītiem un stereotipiem, tāpēc ir svarīgi, ka šī projekta ietvaros mēs varam ne vien sniegt reālu palīdzību saviem līdzcilvēkiem, bet arī pievērst sabiedrības uzmanību reproduktīvajai veselībai un pastiprināti skaidrot gan abu dzimumu neauglības problēmas, gan sniegt detalizētu informāciju, mainot nevajadzīgus stereotipus par medicīnisko apaugļošanu."

Comment Form