Septiņām skolām bez maksas piešķirs kartingus dalībai autosporta sacensībās
Foto: Aigars Tīdmanis (Go4speed.lv)

"LMT Autosporta Akadēmija" sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Kartinga komisiju un Valsts izglītības satura centru šogad nolēmusi aizsākt Latvijā vēl nebijušu projektu – "Skolu kartingu kauss". Projekta gaitā paredzēts vismaz septiņām mācību iestādēm bez maksas piešķirt sporta kartingus dalībai sacensībās un treniņos Latvijas teritorijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta galvenais mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam. Lai to veicinātu, nolemts skolām piešķirt Itālijā ražotos "GoldKart" sporta kartingus startiem "ProKart" sacensībās "TK-Senior" klasē, kā arī projekta dalībniekiem aizvadīt seminārus un treniņus Latvijā zināmu autosportistu vadībā.

"Mūsu akadēmijas mērķis ir atrast autosporta jaunos talantus, atbalstīt viņus, izglītot un dot iespēju sevi pierādīt autosporta vidē. Gan Latvijā, gan visā pasaulē ir pierādījies, ka kartings ir labākais veids kā iesākt savas autosporta gaitas. Braucot ar kartingu, iespējams trenēt reakciju, apzināties savu ātruma baiļu slieksni un izprast tehniku," uzsver Dainars Dambergs, "LMT Autosporta Akadēmijas" vadītājs. "Esam pārliecināti, ka bez sportiskā azarta jaunais projekts veicinās arī saliedētību skolā starp jauniešiem un pasniedzējiem, vēlmi darboties komandā, kā arī tā būs iespēja padziļināti iepazīt tehniku un popularizēt savu skolu kā modernu un aizraujošu izglītības iestādi."

Arī abi šā brīža "LMT Autosporta Akadēmijas" autosporta komandas piloti ir braukuši kartingu – rallists Mārtiņš Sesks šajā sporta veidā pavadījis vairākus gadus un ir elektrokartingu "Blue Shock Race" oficiālais testpilots, savukārt divkārtējā Latvijas čempione autokrosā Beate Klipa sevi nemitīgi pilnveido, braucot tieši ar gokartu.

"LMT Autosporta Akadēmija" aicina visas skolas, kas ieinteresētas saņemt sporta kartingu, pieteikties dalībai projektā līdz 2016. gada 15. martam, aizpildot reģistrācijas anketu mājas lapā Autoakademija.lv. Jo īpaši šajā projektā aicinātas pieteikties profesionāli tehniskās vidusskolas vai tehnikumi, kuros tiek apmācīti automehāniķi vai radniecīgu profesiju pārstāvji. Tomēr projektā drīkst piedalīties arī jebkura cita vispārēji izglītojošā vidusskola vai interešu izglītības iestāde, ja tā spēj nodrošināt nepieciešamo materiāli-tehnisko bāzi projekta kvalitatīvai norisei.

"Aicinu ikvienu jaunieti, kuram interesē autosports un ir vēlme to izmēģināt profesionālā līmenī, pieteikties. Mēs palīdzēsim! Pati plānoju šogad piedalīties visās "ProKart" kartingu sacensībās, kur jauniem censoņiem labprāt sniegšu padomus un atklāšu mazos autosporta noslēpumus, ko esmu izzinājusi," stāsta divkārtējā Latvijas čempione autokrosā Beate Klipa, kas jau otro gadu ir "LMT Autosporta Akadēmijas" pilote.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sezonas garumā "LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausā" par uzvarētāja trofeju cīnīsies nevis individuāli sportisti, bet tieši skola. Turklāt sezonas gaitā vērtēti tiks ne tikai uzrādītie sportiskie rezultāti, bet arī skolēnu prasmes tehnikas sagatavotībā un mārketingā. Skolas, kas piedalīsies pirmajā "LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausā" un saņems bezmaksas kartingus, tiks paziņotas ne vēlāk kā 22. martā. Paredzētas arī dažādas balvas no projekta sponsoriem.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Kartings LMT Autosporta Akadēmija Skola Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form