Sešas biežākās sūdzības no sievietēm par sliktu laulāto seksu
Foto: Shutterstock

Pasaulē ir pārāk daudz cilvēku, kuri ir neapmierināti ar seksu starp laulātajiem partneriem un gadiem ilgi ir spiesti apmierināties vien ar mazumiņu. Taču katrs no mums ir pelnījis maksimumu! Seksoloģe, ģimenes terapeite mēģina viest skaidrību, kādēļ tik daudziem pāriem intīmās attiecības neizdodas tādas, kādas viņi vēlētos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portālā "Parents" speciāliste Marina Jumina aplūkos biežākās sūdzības par seksu ģimenes dzīvē. Taču viņa arī uzsver, ka vienmēr jāņem vērā, ka seksā ir divi spēlētāji, un vairumu no šīm sūdzībām ir iespējams mainīt un pat pārvērst pretēji. Lai gan vīrieši retāk atzīst, ka viņiem šajā jomā ir kādas problēmas, tomēr arī viņiem pretenziju ir ne mazums. Un centieni atrast šajā situācijā vainīgo arī ir attiecināmi teju uz visiem pāriem.

Taču, tā vietā, lai meklētu iemeslu partnerī, daudz produktīvāk būtu iesākumā ielūkoties pašam sevī. Šī dzīves gudrība attiecas uz visām mūsu dzīves jomām, tikai tad, kad runa ir par seksu, mēs par to bieži vien piemirstam, akcentē speciāliste. Šoreiz speciāliste piedāvā iepazīties ar biežākajām sūdzībām no sieviešu skatpunkta.

'Man patīk lomu spēles, bet vīrs ir ļoti konservatīvs'

Spēja "reinkarnēties" seksa laikā daudzējādā ziņā ir saistīta ar spēles pieredzi, kas iegūta agrīnā bērnībā. Katram no mums tā ir dažādāka, tāpēc arī attieksme pret karnevālu gultā partneriem var būt ne tik līdzīga. Ja bērnībā spēļu repertuārs bērnam bijis bagāts, viņš labprāt atbalstījis vienaudžu idejas, atšķīries ar bagātu fantāziju, iespējas, ka viņam patiks lomu spēles, ir daudz lielākas. Bet, ja partnerim bijusi traumatiska vai vienveidīga pieredze (tostarp arī spēļu), viņam ir daudz grūtāk atbrīvoties, būt spontānam, piekrist eksperimentiem. Šādi cilvēki uzliek sev tādu kā iekšējo bloķēšanas mehānismu un tikt tam cauri nespēj. Viņiem šādas lomu spēles var šķist "nenormāla uzvedība gultā".

Taču ir arī cits iespējamais izskaidrojums, kāpēc partneris var atteikties piedalīties lomu spēlēs. Šāda rotaļīga uzvedība seksa laikā vienmēr ir saistīta ar lielu risku: ko partneris par mani padomās, kā uztvers manu piedāvājumu? Lai partneri spētu pamēģināt sev jaunas seksa formas, starp abiem ir jābūt drošam emocionālajam kontaktam. Tikai tādā gadījumā viņi varēs atklāti izrunāt savas vēlmes. Bet, ja viens no partneriem baidās seksa laikā neatrasties virsotnē, jo arī parastajā dzīvē viņš "visu dara ne tā", vēlme paeksperimentēt diezin vai izdosies.

Tags

Attiecības ģimenē Ģimene Orgasms Sekss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form