Sešās no 19 dzemdību iestādēm Latvijā pērn notikušas mazāk nekā 500 dzemdības
Foto: Nana B Agyei / cc

Kopumā pērn visā Latvijā valsts apmaksātu dzemdību palīdzību sniedza 19 dzemdību iestādes, no kurām tikai viena – Rīgas Dzemdību nams – ir specializēta, pārējās – reģionālās nozīmes un neatliekamās palīdzības un aprūpes slimnīcas. Vienas dzemdības pat noritējušas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, kura gan oficiāli nesniedz šāda veida palīdzību, taču kopumā no visām 19 iestādēm sešās pagājušajā gadā reģistrētas mazāk nekā 500 dzemdības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta informācija par pagājušajā gadā sniegtajiem valsts apmaksātajiem dzemdību pakalpojumiem Latvijā, visvairāk dzemdības – 6480 – reģistrētas Rīgas Dzemdību namā, no tām 3051 bija fizioloģiskas jeb dabīgas, 1908 – dzemdības ar pataloģijām, bet 1521 reizi veikta ķeizargrieziena operācija.

Otrajā vietā dzemdību skaita ziņā ir Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, kurā notikušas 1842 dzemdības, no kurām 540 bijušas dzemdības pataloģijām, bet 654 reizes veiktas ķeizargrieziena operācijas. Trešo vietu dzemdību skaita ziņā ieņem Jūrmalas slimnīca, kurā pērn notikušas 1671 dzemdības, no kurām 1126 fizioloģiskās, 187 dzemdības ar pataloģijām, bet 359 reizes veiktas ķeizargrieziena operācijas.

Ceturtajā vietā dzemdību skaita ziņā ir Siguldas slimnīca, kurā notikušas 1108 dzemdības. Teju vienādās pozīcijās atrodas Vidzemes un Liepājas slimnīcas, kurās pērn attiecīgi reģistrētas 1089 un 1096 dzemdības. Jelgavas slimnīcā pērn pieņemtas 1006 dzemdības.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā pērn reģistrētas 866 dzemdības, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – 717, Kuldīgas slimnīcā – 656, Dobeles un apkārtnes slimnīcā – 592, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā – 564, bet Rēzeknes slimnīcā – 547.

Un nu saraksts ar tām sešām dzemdību iestādēm, kurās notikušas mazāk nekā 500 dzemdības gadā. Jāpiebilst, ka divas no tām jau ir slēgtas.

Ogres rajona slimnīcā pērn pieņemtas 448 dzemdības, Preiļu slimnīcā – 373, Madonas – 332, Cēsu klīnikā – 318, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā – 277, bet Tukuma slimnīcā – 34. Tiesa, dzemdību nodaļa šajā slimnīcā tika slēgta jau pērn 1. martā. Par to plašāk lasi šeit. Arī dzemdību nodaļa Cēsu klīnikā jau kopš pagājušā gada 1. novembra ir slēgta, it kā uz laiku.

Šī ir informācija tikai par valsts apmaksātu dzemdību palīdzību.

Tags

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca Rīgas Dzemdību nams Dzemdības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form