Seši neparastāki iemesli, kādēļ vērts doties uz izstādi 'Skola 2017'
Foto: Publicitātes attēls

No 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā izstādē "Skola 2017" vairāk nekā 140 dalībnieki no 15 valstīm piedāvās augstākās un vidējās izglītības iespējas, kursus, interešu izglītību un e-studijas. Lai neapmaldītos plašajā izstādes piedāvājumā piedāvājam sešas interesantas "rozīnītes", kādēļ ir vērts apmeklēt izstādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Interaktīvais" izglītības ceļvedis

Lai iegūtu informāciju par tev interesējošām izglītības iespējām un iestādēm, var "ienirt" interneta plašumos, lasīt izglītības ceļvežus vai arī apbraukāt mācību iestādes visā Latvijā. Izstāde "Skola" piedāvā visērtāko un aizraujošāko veidu tava mērķa sasniegšanai – vienkopus satikt daudzu vadošo augstskolu, tehnikumu, koledžu un tālmācības vidusskolu pārstāvjus, lai viņus iztaujātu un izzinātu visu par tevi interesējošo mācību iestādi.

Pielaiko profesijas!

Vēlies būt izmeklētājs, jūrnieks, žurnālists vai mediķis? Nāc uz izstādi, izmēģini un pārliecinies, vai esi izdarījis pareizo izvēli? Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) stendā piedalies interaktīvā spēlē "Atpazīsti noziedznieku: sērijveida slepkava vai programmētājs" un kopā ar RSU Komunikācijas fakultātes studentu mediju "Skaļāk!" iepazīsti mediju darba aizkulises. Savukārt "Novikontas" jūras koledžas ekspozīcijā pārbaudi savas stūrmaņa dotības.

Esi aktīvs un pozitīvas emocijas garantētas

Lai izstādes apmeklējums būtu ne tikai izzinošs, bet arī prieku raisošs, "Skolas 2017" dalībnieki katru izstādes dienu būs sarūpējuši dažādās aktivitātes un konkursus. Piemēram, apciemojot Tartu Universitātes stendu varēsi satikt filmas "Zvaigžņu kari" varoni robotu BB-8, izpildīt testu par gatavību studēt ārzemēs un laimēt ieejas kartes Tartu muzeju vai AHHAA zinātnes centra apmeklējumam!

Savukārt, ja tavos plānos ietilpst kārtot starptautisko "Cambridge English Advanced" eksāmenu, tad izmēģini laimi "Dream Foundation" konkursā un varbūt tieši tu saņemsi 100 procentu atlaidi? Bet varbūt vēlies ļauties topošo profesionāļu meistarībai? Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas stendā izbaudi dažādu masāžu paraugdemonstrējumus, savukārt Birutas Mageles starptautiskās stilistu skolas ekspozīcijā tiec pie dienas meikapa vai skaistas frizūras.

Roboti nāk

Interesē roboti un jaunās tehnoloģijas? Nāc uz izstādi "Skola 2017" un uzzini par jaunajām studiju programmām šajā jomā! Pirmoreiz izstādē Transporta un sakaru institūts prezentēs pavisam jaunu studiju programmu "Robotika". Turpat arī varēsi uzzināt, kā apgūt īpašu specializāciju "Autonomie roboti". Bet, ja "roboti" interesē jau pamatskolā?! Tad apmeklē PIKC "Valmieras tehnikums" stendu, jo tiešu tur var apgūt mahatronisko sistēmu tehniķa profesiju.

Aplūko studentu izgudrojumus

Nav nebūt jānodzīvo līdz sirmam vecumam, lai radītu kaut ko interesantu un lietderīgu. Pārliecinies par to arī izstādē! Piemēram, Latvijas Lauksaimniecības universitātes ekspozīcijā būs aplūkojams pneimobīlis – nākotnes auto, kuru uz priekšu virza saspiests gaiss. Tieši izstādē varēsi uzzināt, kurā studiju programmā ir jāstudē, lai ko līdzīgu spētu radīt un uzbūvēt. Arī RTU Dizaina fabrikā ne viena vien topošā inženiera fantāzija pārvēršas taustāmā, ikdienā izmantojamā produktā. Izstādē varēs apskatīt studenta radītu elektrisko velosipēdu "Boa" un kompaktu ūdens attīrīšanas iekārtu, kas ūdeni attīra bez ūdens apmaiņas. Savukārt, Rēzeknes Tehnoloģiju Universitātes stendā varēsi ne vien aplūkot studenta radīto iebiezinātā piena vārāmo katlu, bet arī baudīt pašu saldo gardumu.

Pielaiko arī valsti

Kura valsts būtu vispiemērotākā jaunu zināšanu ieguvei? Un darba pieredzei? Ar kuras pasaules valsts pārstāvjiem es vislabāk saprastos? Uz šiem jautājumiem izstādē "Skola 2017" atbildes rodi bezpeļņas organizācijas "AFS Latvija" Starpkultūru programmas ekspozīcijā. Ja ar to nepietiek, tad izstādē apmeklē bezmaksas seminārus par augstāko un vidējo izglītību ārzemēs. Bet, ja vēlies iegūt konkrētu informāciju par studiju iespējām Kanādā, Francijā, Lielbritānijā vai kādā citā valstī, tad izstādē aprunājies ar Kanādas, Francijas vēstniecību, "Baltic Council for International Education" un "Meridian Group" pārstāvjiem!

Vienlaikus Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde "Latvijas Grāmatu izstāde 2017".

Izstādes "Skola 2017" darbalaiks:

24.–25. februāris no pulksten 10 līdz 18;
26. februāris no pulksten 10 līdz 17.

Biļešu cenas:

Pieaugušajiem – pieci eiro;
Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem – četri eiro;
Grupām (10+) – trīs eiro;
Ar izstādes "Skola 2017" ieejas biļeti var apmeklēt "Latvijas Grāmatu izstādi 2017" bez maksas!

Autostāvvieta – trīs eiro;
Stāvvieta autobusam – septiņi eiro.

Tags

Izglītība Ķīpsala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form