Sievietes atzinīgi novērtē valsts apmaksātās medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu kvalitāti
Foto: Shutterstock

Nacionālais veselības dienests (NVD) vasaras izskaņā veica aptauju par apmierinātību ar valsts apmaksātās medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu kvalitāti. Aptaujas laikā noskaidrots, ka teju visas respondentes, kurām veikta valsts apmaksāta medicīniskā apaugļošana, atzinīgi novērtējušas sevis izvēlētās ārstniecības iestādes sniegtos pakalpojumus, kā arī sniegto informāciju par procedūru, tajā skaitā riskiem, blaknēm un citiem nozīmīgiem jautājumiem.

Aptaujā arī noskaidrots, ka teju 88 procenti sievietēm pēc uzaicinājuma vēstules valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas saņemšanai, bija iespēja pieteikties pakalpojumam pie sevis izvēlēta medicīniskās apaugļošanas speciālista. Turklāt vairāk nekā 56 procentiem uzaicinājuma vēstuli saņēmušo sieviešu pirmā konsultācija bija jāgaida ne ilgāk par 14 dienām. Savukārt pārējām respondentēm pirmo vizīti pie speciālista izdevies veikt aptuveni mēneša laikā, informē NVD pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Aptaujas rezultāti liecina, ka teju pusei no respondentēm pēc valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas pakalpojuma saņemšanas, ir iestājusies grūtniecība. Piemēram, 2018. gadā valsts apmaksātas apaugļošanas rezultātā notikus 220 dzemdības. Vairāk par to lasi te.

Salīdzinot 2019. gada pirmo pusgadu ar iepriekšējā gada sešu mēnešu periodu par 15 procentiem pieaugusi sieviešu atsaucība medicīniskās apaugļošanas saņemšanai. Pieaudzis arī pieprasījums pēc pakalpojuma, un šobrīd valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu rindā gaida vairāk nekā 1400 personas.

Jau ziņots, ka 2018. gadā tika ieviesta centralizēta rinda medicīniskās apaugļošanas veikšanai, kas nozīmē, ka sešu mēnešu laikā pēc uzaicinājuma vēstules saņemšanas paciente to var saņemt jebkurā no sešām ārstniecības iestādēm, un pakalpojuma apmaksa tiek veikta atbilstoši principam "nauda seko pacientam".

Valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras tiek nodrošinātas sievietēm līdz 37 gadu vecumam (ieskaitot). Sākotnēji tiek veikti izmeklējumi, lai noteiktu neauglības iemeslus un apstiprinātu neauglības diagnozi – vienam vai abiem partneriem.

Lai veiktu valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu, pacientiem ar diagnozi "neauglība" ir jāvēršas kādā no ārstniecības iestādēm, kas ir noslēgusi līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par šī pakalpojuma sniegšanu. Ārstniecības iestādē tiek sniegta pirms procedūras konsultācija pie ārsta-speciālista, kurš var nozīmēt medicīniskās apaugļošanas veikšanu. Informācija par visām ārstniecības iestādēm, kas sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, ir pieejama šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

NVD Sievietes Grūtniecība Neauglība un tās ārstēšana Neauglība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form