Simtiem jauniešu Rīgā piedalās globālajā 'klimata streikā'
Foto: DELFI

Pieprasot politisko atbildību un steidzamu rīcību klimata krīzes risināšanā, piektdien, 15. martā, simtiem tūkstošu skolēnu un studentu no vairāk nekā 98 pasaules valstīm, tostarp Latvijas, pievienojas "Globālajam streikam nākotnei". Latvijā protesta akcija notiek kā gājiens no Ministru kabineta līdz Saeimai, un to rīko neformālā jauniešu kustība "Fridays For Future Latvia". Kā novēroja "Cālis.lv", protesta akcijā Vērmanes dārzā pulcējās vairāki simti cilvēku ar plakātiem, lai dotos gājienā līdz Saeimai.

Globālā klimata streika mērķis ir skaidri un mierpilni pieprasīt visām pasaules valstīm nekavējoties rīkoties, lai risinātu klimata pārmaiņu krīzi, informē "Fridays For Future" kustības pārstāve Laura Treimane.

Globālā jauniešu kustība "Fridays For Future" ir radusies, iedvesmojoties no zviedru skolnieces Grētas Tūnbergas iknedēļas skolas streika, ko viņa uzsāka 2018. gada augustā. Tā vietā, lai ietu uz skolu, Grēta piektdienās devās piketēt pie parlamenta, protestējot pret likumdevēju rīcības trūkumu klimata pārmaiņu jautājumos. Kopš tā laika viņa ir iedvesmojusi tūkstošiem jauniešu visā pasaulē sekot savam piemēram. Pateicoties savam ieguldītajam darbam, 16 gadus vecā meitene ir arī nominēt Nobela Miera prēmijai, vairāk par to lasi šajā rakstā.

Rīgā, tāpat kā citās lielākajās Eiropas pilsētās, jaunieši pulcējas, lai pievērstu uzmanību cilvēku darbības rezultātam - tam, ka Zemes klimats strauji mainās, un kopš Parīzes klimata vienošanās 2015. gadā nav sekojošas vērā ņemamas rīcības, lai novērstu klimata krīzi.

Simtiem jauniešu Rīgā piedalās globālajā 'klimata streikā'
Foto: DELFI

Tāpēc jauniešu kustība "Fridays For Future Latvia" kopā ar nevalstiskajām organizācijām — "Dzīvnieku brīvība", "Zero Waste Latvija", apvienību "Pilsēta cilvēkiem", "Zaļā brīvība", "Vides izglītības fonds", jaunatnes organizāciju "Protests", "Fashion Revolution Latvia", "Satori" un vairākiem desmitiem citu organizāciju — aicina ikvienu iestāties par labāku nākotni, 15. marta pulksten 15.30 pulcēties Vērmanes dārzā un doties gājienā, pieprasot arī no Latvijas likumdevējiem politiski atbildīgu, mērķtiecīgu un steidzamu rīcību, lai risinātu samilztošo klimata krīzi.

Tags

Eiropa

Comment Form