Simtiem mīlestības un arī sāpīgi stāsti par tēviem un bērniem; sāk akciju
Foto: Shutterstock

Atzīmējot Tēva dienu, arī šogad Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 konsultanti rīko kampaņu tēvu atbalstam "Uzticības tālrunis tēviem". Kampaņa noris no 6.-12. septembrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Gadu laikā Uzticības tālruņa konsultanti dzirdējuši simtiem stāstu par tēviem un tēva būtisko lomu bērna dzīvē – daži stāsti bijuši iedvesmas, mīlestības, prieka un pateicības pilni, bet citi – ilgu, dusmu, skumju un pamestības sajūtās tērpti. Lai kāds būtu zvanītāja stāsts, nav iespējams nemanīt, cik būtiska loma bērna dzīvē ir tēvam. Tēva klātbūtne, atbalsts, iejūtība, spēcinājuma vārdi un stiprais plecs var bērna ikdienu padarīt drošības, pārliecības, vērtīgu un siltu atmiņu pilnu, tomēr bieži bērni jūt vārdos neizsakāmu robežu starp sevi un tēvu.

Bērnu pieredzes ir dažādas, tomēr nav noliedzams, ka katrs no bērniem, kas dalījies ar savu pieredzi, savu tēti mīl un ilgojas pēc patiesas saiknes un atbalsta. Līdzīgi bijuši arī tēvu stāsti – vēlme censties bērna labā, mīlestība, tomēr arī bailes lūgt atbalstu, izrādīt siltumu un apjukums par to, kā ar bērnu veidot attiecības izskanējis simtiem zvanos. Lai atbalstītu tēvus, ik gadu tiek rīkota kampaņa, kuras mērķis ir stiprināt, būt blakus, un kopīgi meklēt risinājumus – ar Uzticības tālruņa konsultantiem iespējams runāt gan par grūtībām, attiecību stiprināšanu, gan bērna vajadzībām, kuras tik būtiski saprast, lai būtu iespējams veidot saikni," norāda VBTAI vadošā eksperte (struktūrvienību sadarbības un stratēģiskās plānošanas nodrošināšanai) Simona Saule.

Kampaņa sniedz tēviem iespēju ar Uzticības tālruņa konsultantiem kopīgi pārrunāt dažādus tematus, kas saistīti ar tēva lomu bērna dzīvē. Nereti tēvi vēlas uzzināt vairāk par to, kā veidot emocionāli siltas attiecības ar savu bērnu, kā risināt konfliktsituācijas, noteikti robežas vai ieviest pozitīvo disciplinēšanu, kā palīdzēt, ja bērnam ir grūtības ar vienaudžiem, kā arī par virkni citu jautājumu. Tāpat tēvus nereti interesē jautājumi par bērnu attīstības fiziskajiem, garīgajiem un emocionālajiem aspektiem, rīcību gadījumā, ja bērns ir cietis no fiziskas, emocionālas vai seksuālas vardarbības, dažādas bērna emocionālās problēmas, grūtības interneta vidē un rīcības stratēģijas.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no pulksten 12 līdz 20 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas (čats) – čata logs meklējams mājaslapā "Uzticibastalrunis.lv", vai lejupielādējot bezmaksas aplikāciju "Uzticības tālrunis", kā arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – uzticibaspasts116111@bti.gov.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.