Skābekļa maska sev jāuzliek pirmajam – sāk atbalsta kampaņu vientuļajiem vecākiem
Foto: Shutterstock

Arī vecākiem vajadzīgs iedrošinājums, iespēja izteikties un tikt sadzirdētam, tāpēc no 24. līdz 30. maijam norisināsies psiholoģiskā atbalsta kampaņa tiem vecākiem, kuri vieni paši audzina nepilngadīgus bērnus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Audzināt bērnu – palīdzēt mācīties, izzināt, iedrošināt, parādīt veselīgas robežas, iemācīt lietas par pasauli – tas var būt iedvesmojoši un pacilājoši, jo vecākam ir dota iespēja ielikt bērnā labāko! Tomēr vienlaikus tas var būt arī mulsinošs un nogurdinošs process, kurā vecāki reizēm apšauba sevi un savas prasmes, sastopas ar smagām emocijām, nogurumu. Svarīgi saprast, ka, kamēr vien vecāks spēj saskatīt bērnā labo, mīl, rūpējas un vēlas mācīties, savam bērnam viņš ir vislabākais! Ir tikai normāli reizēm nezināt, kurš risinājums ir vislabākais, ir normāli apjukt un pilnīgi saprotami, ja reizēm vajadzīgs atbalsts un palīdzība. Dažkārt var šķist, ka vecākam jāspēj viss, tomēr būtiski atcerēties, ka, līdzīgi kā lidmašīnā tiek ieteikts sev pirmajam uzlikt skābekļa masku, reizēm, ja trūkst iekšējo resursu, jālūdz atbalsts un palīdzība, ja šķiet, ka ir sarežģīti kādu situāciju atrisināt vienam. Un tieši tie vecāki, kuri bērnus audzina vieni paši, bieži ir tie, kuriem atbalsts, saruna un uzmundrinājums nepieciešams visvairāk!'' stāsta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna. Tieši tādēļ Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 jau piekto gadu pēc kārtas rīko īpašu kampaņu, lai uzklausītu un atbalstītu tos vecākus, kas savas atvases audzina vieni.

"Vairākus gadus novērojam, ka, zvanot uz uzticības tālruni 116111, atbalstu un informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar bērniem, meklē arvien lielāks skaits vecāku. Lai gan situācijas, par kurām vecāki vēlas runāt, nav vienkāršas, sarunas ir piesātinātas un intensīvas, tomēr priecājamies, ka vecāki meklē kādu, kas varētu atbalstīt un stiprināt grūtībās, kas saistītas ar bērniem! Arī vecākiem vajadzīgs iedrošinājums, iespēja izteikties un tikt sadzirdētam, tādēļ būtiski dalīties ar savu stāstu un kopīgi ar konsultantu meklēt risinājumu grūtībām'' uzsver Sauļūna.

Ar uzticības tālruņa 116111 speciālistiem iespējams sazināties darbadienās no pulksten 12 līdz 20, var izmantot tiešsaistes konsultācijas VBTAI mājaslapā, vai vēršoties pēc palīdzības e-pastā uzticibaspasts116111@bti.gov.lv. Sazināties ar speciālistiem iespējams, arī izmantojot bezmaksas aplikāciju "Uzticības tālrunis".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.