Skaudri likteņi pašiem mazākajiem. Cālis.lv ciemojas zīdaiņu bērnunamā
Foto: DELFI

Vecāku mīlestība – tās trūkst 52 mazuļiem, kuri patlaban dzīvo vienā no Latvijas bērnu namiem. Portāls Cālis.lv ciemojas Valsts Sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" filiālē "Pļavnieki", ielūkojoties mazo ikdienā. Laikam jau pat vislielākie ciniķi pēc šāda apciemojuma nepaliktu vienaldzīgi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar ko tev asociējas vārdu salikums "bērnu nams"? Pieļaujams, ka ne ar ko pozitīvu. Daļa patiesības, protams, tajā ir, tomēr nebūt bērnu nami ir krāsojami tik tumšās krāsās, kā, iespējams, domā vairums sabiedrības. Vienīgā lieta, kas trūkst bērnu nama bērniem, ir vecāku mīlestība.

Patiesībā apzīmējums bērnu nams vairs neeksistē, tā tos saucam ieraduma pēc. Nu jau kādu laiku bērnu nami ir sociālās aprūpes centri, kuru galvenā funkcija – sniegt iespējami lielāku atbalstu bērniem, kuri gaida jauno ģimeni. Tas ir kā drošības spilvens starp veco un jauno dzīvi, saka VSAC "Rīga" filiāles"Pļavnieki" vadītāja Vēsma Priedīte.

Portāls Cālis.lv, vēloties mainīt daļas sabiedrības maldīgos priekšstatus par bērnu namos dzīvojošo mazo bērnu ikdienu, pieteicās ciemos. Kopā ar fotogrāfu Mārtiņu izstaigājām, izlūkojām bērnu nama telpas, uzklausot gan Priedītes, gan sociālās darbinieces Andas Pukstes stāstījumu par centra ikdienas dzīvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Adopcija Cilvēkstāsti Lasāmgabali Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form