'Skolas augļa' programma turpināsies arī nākamajā mācību gadā
Foto: LETA

Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētā programma "Skolas auglis" tiks turpināta arī nākamajā mācību gadā, skolēniem trīs reizes nedēļā saņemot svaigus augļus un dārzeņus, liecina oficiālais paziņojums izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tajā teikts, ka produktu izdales periods 2015./2016.mācību gadā noteikts trīs reizes mācību nedēļā laikā no 2. novembra līdz 5. februārim.

Savukārt Zemkopības ministrija informē, ka Eiropas Komisija šogad programmā piešķīrusi nepieciešamo summu 975 995 eiro apmērā. Programmu 90% apmērā finansēs no ES budžeta, bet atlikušos 10% - no valsts budžeta.

Ministrija arī norāda, ka nākamajā mācību gadā, tāpat kā iepriekš, skolēniem tiks dalītas 100 gramu augļu un dārzeņu porcijas, kurās būs āboli, bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kolrābji, burkāni, kāļi, ķirbji vai arī šo produktu maisījums.

Savukārt dārzeņu piegādātājiem noteiktas sekojošas kompensācijas pamatlikmes - 0,11 eiro par nefasētiem produktiem vai 0,15 eiro par fasētiem produktiem.

Papildus pie kompensāciju pamata likmēm ir noteiktas šādas piemaksu likmes - 0,02 eiro par produktu asorti, 0,01 eiro - par produktu piegādi skolās, kurās skolēnu skaits ir līdz 150 izglītojamajiem, ja tās atrodas ārpus pilsētām - Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Valmieras, Ventspils.

Tāpat piemaksu likme 0,01 eiro apmērā noteikta par 100 gramu fasētu vai nefasētu porciju, kas pilnībā sastāv no bioloģiski audzētiem produktiem.

Papildus norādītajām porciju kompensāciju likmēm tiek segts arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN) tiem atbalsta pretendentiem, kas ir šī nodokļa maksātāji.

Gadījumos, kad atbalsta pretendents ir ēdinātājs, izglītības iestāde vai pašvaldība, izdale izglītības iestādē veido ne vairāk kā 5% no kopējās atbalsta likmes bez PVN fasētiem produktiem un ne vairāk kā 20 % - nefasētiem produktiem.

ES līdzfinansētā programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem Latvijas skolās sāka darbu 2010.-2011. mācību gadā. Tolaik programmā piedalījās 63% izglītības iestāžu no kopējā valsts izglītības iestāžu skaita, savukārt pagājušajā mācību gadā skolu skaits sasniedza 91%.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu patēriņu skolēnu vidū, veicinot veselīgas ēšanas paradumus un nākotnē samazinot veselības aprūpes izmaksas, ko izraisa aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimības. Programmas budžetu veido ES līdzfinansējums 75% un valsts budžeta līdzekļi 25% apmērā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form