Skolēni aicināti piedalīties bezmaksas nodarbībā par drošu atpūtu pie ūdens
Foto: F64

13. un 14. maijā notiks bezmaksas tiešsaistes nodarbības par drošu uzvedību pie ūdens. Latvijas Peldēšanas federācija un biedrība "Peldēt droši" rosina skolās un ģimenēs runāt par drošu un patīkamu atpūtu pie ūdens vasaras sezonā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skolotāji aicināti reģistrēt klases nodarbībai vietnē "peldidrosi.lv" līdz 12. maijam.

"Būt zinošam un spēt novērtēt situāciju ir mērķis, ko vēlamies sasniegt. Līdzīgi, kā sprādzēties automašīnā, arī atbildīgai uzvedībai pie ūdens ir jābūt pašsaprotamai. Ceļā uz sabiedrības ieradumu maiņu mums ir svarīgi mācīt bērniem respektēt ūdeni un baudīt atpūtu pie ūdens drošā veidā," uzsver Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.

Nodarbībā skolēni uzzinās, kam pievērst uzmanību, izvēloties drošu peldvietu, kāda ir pareiza un atbildīga uzvedība, atpūšoties pie ūdens un nodarbojoties ar ūdenssporta veidiem. Tiks skaidrota peldētprasmes nozīme, iemesli, kā rezultātā var notikt nelaime, un kliedēti mīti par slīkšanas atpazīšanu.

Nodarbību norises laiki:

  • 13. maijā pulksten 9 nodarbība sākumskolas audzēkņiem;
  • 13. maijā pulksten 11 nodarbība 5. līdz 7. klasēm;
  • 14. maijā pulksten 9 nodarbība 8. līdz 9. klašu skolēniem;
  • 14. maijā pulksten 11 nodarbība vidusskolniekiem.

Nodarbības ilgums – divas mācību stundas.

Lekcijas vadīs "Liepājas Olimpiskā centra" peldbaseina vadītājs, peldēšanas, burāšanas treneris Toms Jēkabsons un improvizators, aktieris Artūrs Breidaks, kā arī pieredzē dalīsies diennakts basketbola turnīra "Krastu mačs" vadītājs Renārs Zeltiņš. Reģistrācija katrai klašu grupai vietnē "peldidrosi.lv".

"Pērn Latvijā noslīkuši vairāk nekā 120 cilvēku, tostarp arī bērni. Vairojot sabiedrības izpratni par drošu uzvedību pie ūdens un mācot bērnus, noslīkšana ir novēršama. Nodarbībā iegūtā informācija bērniem ļaus būt zinošiem situācijā, lai atpūta un ūdens prieki nepārvērstos nelaimē," uz nodarbībām aicina biedrības "Peldēt droši" dibinātāja Zane Gemze.

Noslīkšana ir viens no trim biežākajiem nāves cēloņiem bērniem vecumā līdz 14 gadiem. Visbiežāk bērni noslīkst piemājas ūdenstilpēs, nenorobežotos dīķos, ezeros un upēs. Kā norāda eksperti, iemesls tam ir zināšanu un atbildīgas rīcības trūkums, nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība. Traģisko situāciju var mainīt zināšanas, izpratne un jauni ieradumi drošai atpūtai pie ūdens, tāpēc īpaši svarīgi ir izglītot bērnus.

Slimību profilakses un kontroles centra statistika rāda, ka 2020. gadā dzīvību noslīkstot zaudējuši 128 cilvēki, tostarp bērni. Tas ir piecas reizes vairāk nekā vidēji citās Eiropas valstīs. Visvairāk – 60 procenti – noslīkst upēs, ezeros dīķos. Noslīkušo skaits šogad jau ir 21 cilvēks.

Nodarbības tiek īstenotas izglītojošās kampaņas "Tuvojas vasara – atceries par drošību uz ūdens" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Aktivitāte tiek īstenota programmas NVO Fonda projekta "Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā" (projekta nr. 2021.LV/NVOF/MAC/057/14) ietvaros. Par aktivitāšu saturu atbild biedrība "Latvijas Peldēšanas federācija".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jaunietis Negadījums Peldēšana Pusaudzis
0
Skolēns
0
Traumas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form