Skolēni konkursā iztēlosies sevi Valsts prezidenta amatā un gatavos uzrunu tautai
Foto: Shutterstock

No 13. septembra līdz 13. oktobrim Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms 100 gadiem ar starptautisko atzīšanu de iure noslēdzās Latvijas valsts dibināšanas process. Latvija "izlauzās" pasaulē kā jauna valsts un kļuva par pilntiesīgu starptautiskās valstu kopienas locekli. Latvija apliecināja spēju veidot diplomātiskās attiecības ar citām valstīm, tautas valstsgribu un jaunās valsts dzīvotspēju.

"Izlaušanās" ir attiecināma arī uz šī brīža notikumiem, kad sabiedrību vieno vēlme "izlauzties" no Covid-19 pandēmijas valgiem un pārvarēt šo izaicinājumiem pilno periodu. Simboliskā veidā arī šobrīd Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt saliedētiem un solidāriem kopēja mērķa labad, norādīja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Jau tradicionāli – pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizē konkursu 5.–12. klašu skolēniem, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā (apjoms ne vairāk kā 500 vārdu), vai videoformātā (ilgums līdz 3 minūtēm). Šī gada konkursa temats, par ko jāsagatavo uzruna: "Es – Latvijas nākotnes veidotājs".

Konkurss noris trīs apakšgrupās – 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 103. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī šā gada 18. novembrī.

Konkursa termiņš ir 2021. gada 13. oktobris. Skolēni, skolotāji un vecāki ir aicināti rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu!

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija: Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše; Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga; Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps; Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone; Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija. Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē "President.lv" līdz 2021. gada 1. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

18. novembris Egils Levits Izglītība Valsts prezidenta kanceleja Valsts prezidents Valsts svētki
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form