Skolēni stundās laiž lidmašīnas: vai viņus var sodīt par huligānismu
Foto: Shutterstock

"Skolēni stundā (konsultācijā) runā un laiž lidmašīnas. Vai to var uzskatīt par huligānismu? Skola iesniegusi prasību administratīvajā komisijā," ar jautājumu "Latvijas Vēstneša" (LV) portāla "E-konsultāciju" sadaļā pēc padoma vērsies vīrietis vārdā Jānis, nekonkretizējot, vai viņš ir pedagogs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbild jurists Sandis Zellis: "Sīkā huligānisma legāldefinīcija ir noteikta Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11. panta pirmajā daļā – tā ir sabiedriskās kārtības traucēšana, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību.

Ievērojot minēto, jūsu norādītā situācija noteikti var tikt uzskatīta par sīko huligānismu.

Vienlaikus jāņem vērā, ka saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 6. pantu pie administratīvās atbildības ir saucama fiziskā persona, kura līdz administratīvā pārkāpuma izdarīšanas brīdim sasniegusi 14 gadu vecumu, turklāt nepilngadīgajiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem par administratīvajiem pārkāpumiem piemēro audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus.

Administratīvo sodu nepilngadīgajam vecumā no 14 līdz 18 gadiem piemēro tikai, ja audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošana konkrētajā gadījumā nav lietderīga. Šādā gadījumā par sīko huligānismu iespējams piemērot naudas sodu no 14 līdz 100 naudas soda vienībām. Administratīvās atbildības likuma 16. panta otrā daļa noteic, ka viena naudas soda vienība ir pieci eiro."

Tags

Bērna audzināšana
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form