Skolēnus aicina mēroties spēkiem erudīcijas spēlē 'Valodas vingrotava'

Skolēnus aicina mēroties spēkiem erudīcijas spēlē 'Valodas vingrotava'
Foto: PantherMedia/Scanpix

Sākusies spraigākā valodas cīņa skolēniem - digitālā spēle "Valodas vingrotava". Jau otro gadu ikviens Latvijas vispārizglītojošās skolas skolēns sacentīsies ar vienaudžiem, lai iegūtu balvas sev, savai skolai un klasei, vienlaikus vingrinot savus latviešu valodas un literatūras zināšanu muskuļus, informē pasākuma rīkotāji.

Lai stiprinātu latviešu valodas pozīcijas digitālajā laikmetā un iesaistītu skolēnus digitālā satura latviešu valodā patēriņā un radīšanā, izziņas veidam jākļūst iesaistošākam, tieši tāda ir "Valodas vingrotava", kurā skolēni šogad cīnīsies ar dažkārt neizprotamajiem aforismiem un tuvāk iepazīs latviešu autoru darbus.

Gluži kā skolēni digitālajā vidē, arī spēle "Valodas vingrotava" nestāv uz vietas un šogad piedāvā vēl nebijušu iesaistes veidu. Uzsākot spēli, visi ir aicināti iepazīties ar čatbotu Letiņu spēles lapā vai feisbukā. Letiņš izstāstīs par spēli un palīdzēs tai iesildīties.

"Lai uzturētu savas valodas prasmes formā, zinību resurss "Letonika.lv" aicina skolēnus piedalīties spēlē "Valodas vingrotava". Spēle atraktīvā veidā pievērš skolēnu uzmanību latviešu valodai un literatūrai – gan parādot valodas bagātību, gan pievēršot uzmanību kļūdām, kuras pieļaujam. Būtiski arī skolēniem piedzīvot, ka latviešu valoda joprojām top, mainās un attīstās, un ir tāda, kādu mēs to veidojam, " stāsta "Letonika.lv" vadītāja Anita Vasiļjeva.

"Valodas vingrotava" notiek otro gadu un ir guvusi lielu atsaucību – pagājušajā gadā tajā piedalījās 1266 klases no 395 skolām visā Latvijā. Šogad spēle sākusies marta sākumā un norisināsies trīs posmos: martā, aprīlī un maijā. Spēles mērķauditorija ir 5.–12. klašu skolēni, bet piedalīties spēlē un iegūt balvas var arī jaunāki skolēni. Lai kļūtu par spēles dalībnieku, atliek vien doties uz vietni "Letonika.lv".

Atbildot uz spēles jautājumiem, skolēns iegūs punktus gan savam individuālajam vērtējumam, gan savai klasei un skolai. Katras kārtas noslēgumā tiks apbalvoti trīs labākie spēlētāji, savukārt spēles noslēgumā vērtīgas balvas saņems gan labākais spēlētājs, gan erudītākā klase un aktīvākā skola.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!