Skolēnus aicina radīt zīmējumus mediķu uzmundrināšanai un pateicības izteikšanai
Foto: Shutterstock

Medicīnas darbiniekiem pandēmijas apstākļos būtiski pieaudzis darba apjoms, kas rada gan fizisku, gan emocionālu un psiholoģisku slodzi. Papildu sarežģījumus rada arī lielais saslimušo vai pašizolācijā esošo mediķu skaits, turklāt tieši medicīnas darbinieki ir vieni no tiem, kas pakļauti augstākajam inficēšanās riskam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai atbalstītu un uzmundrinātu mediķus viņu saspringtajā un smagajā darbā, mākslu skola "Kultūras Patnis" aicina skolēnus no vispārizglītojošajām un mākslu skolām veidot zīmējumus un nosūtīt tos mediķiem.

Vairāki mazie mākslinieki jau sagatavojuši krāsainus un iedvesmojošus zīmējumus, kas aizceļojuši uz Ogres slimnīcu. Zīmējumos bērni attēlojuši cīņu ar vīrusu, kā arī atgādinājuši roku mazgāšanas un masku nēsāšanas nozīmi.

"Viens no mākslas uzdevumiem ir iedvesmot un iepriecināt, tāpēc aicinām radīt prieku gan mazajiem māksliniekiem, gan mūsu mediķiem, kuru ikdienas darbs šobrīd ir ļoti smags. Zīmējumos var attēlot visdažādākās tēmas un tos var veidot ikvienā tehnikā, galvenais, lai kopējais vēstījums būtu pozitīvs un sniegtu medicīnas darbiniekiem iemeslu pasmaidīt," stāsta mākslu skolas "Kultūras Patnis" direktore, tekstilmāksliniece Astra Rubene.

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs atzīst: "Mediķiem šis ir fiziski smags laiks, jo lielāko daļu ikdienas pavadām aizsargtērpos, kā arī morāli un emocionāli smags laiks. Patiesībā, kopš pavasara dzīvojam Covid-19 gaisotnē un daudzi no mums jūtas izdeguši, tāpēc ikviena lieta, kas var iepriecināt, ir ārkārtīgi būtiska. Bērnu zīmējumi ir izcili, un tie sildīs sirdi ne tikai mediķiem, bet arī apmeklētājiem."

Akcijai pievienoties aicināta ikviena skola – gan vispārizglītojošās skolas, gan mākslas skolas, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes. Arī medicīnas iestādi, kuras personālam nosūtīt zīmējumus, katrs var izvēlēties pēc saviem ieskatiem! Skolas aicinātas dalīties ar paveikto arī sociālajos medijos, lietojot tēmturi #paldiesmediķiem.

Tags

Dzīve Covid-19 pandēmijas laikā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form