Skolēnus, pedagogus un vecākus aicina bez maksas apgūt programmēšanas un digitālās prasmes
Foto: Kelly Sikkema / cc

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no šā gada 10. līdz 25. oktobrim visā pasaulē norisināsies Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa. Tās laikā mudina atsaukties skolēnus, pedagogus un vecākus, lai bez maksas apgūtu programmēšanas un digitālās prasmes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Aicinām Latvijas skolu informātikas, datorikas skolotājus, kā arī interešu izglītības nodarbību (programmēšanas, inženierzinātņu, robotikas) vadītājus šajā laika posmā piedāvāt aktivitātes, kuras dod iespēju skolēniem izpausties programmēšanā. Idejas nodarbībām aicinām smelties "Code Week" mājaslapā sadaļā resursi, kur pieejami metodiskie materiāli arī latviešu valodā. Aicinām arī pedagogus iepazīties ar vairākām aktivitātēm, kas notiek attālināti (meklētājā atlasot tiešsaistes aktivitāte) un pieteikt savu klasi dalībai tajās!," liecina paziņojums Valsts izglītība satura centra mājaslapā.

"Code Week" deju izaicinājums #programmēundejo jeb #codeanddance

Pieņem #Datorium deju izaicinājumu. Ieraksti savu deju kopā ar klases biedriem, draugiem vai darba kolēģiem un ieliec to "TikTok", "Instagram" vai "Facebook". Izaicini citas klases, skolas vai kolektīvus nodejot šo deju. Meklē deju soļus Eiropas programmēšanas skolas "Datorium" "YouTube" kanālā vai "Datorium" "Facebook" un "Instagram" kontos.

15. oktobrī programmēšana 4. - 5. klašu skolēniem "Iepazīsti Scratch"

"Learn IT" programmēšanas skola bērniem aicina visus Latvijas 4. - 5. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties unikālā interaktīvā tiešsaistes datorikas stundā.

Stundas laikā "Learn IT" dibinātāja Elīna Ingelande ar video konferences palīdzību sniegs skolēniem norādes, lai kopā veidotu stāstu "Scratch" programmēšanas valodā par daudziem skolēniem jau zināmajiem "Tava klase" varoņiem Lauru un Robertu. Lai piedalītos nodarbībā, klasei ir nepieciešams stabils interneta pieslēgums, skolotāja dators ar skaļruņiem un projektoru, uz kura attēlot konferences video, kā arī katram skolēnam savs dators. Ja klase atrodas pašizolācijā, skolēns video konferencei var pieslēgties patstāvīgi.

Nodarbība notiks 15. oktobrī divos laikos – pulksten 10.00 – 10.40 un pulksten. 11.30 -– 12.10. Vietu skaits katrā nodarbībā ir ierobežots. Lai saņemtu ielūgumu pievienoties video konferencei, skolotāji aicināti aizpildīt pieteikuma anketu šeit.

20. oktobrī 7. - 12. klašu skolēniem tiešsaistē notiks Vislatvijas programmēšanas stunda

Skolēni vecumā no 14 līdz 20 gadiem aicināti piedalīties bezmaksas tiešsaistes Vislatvijas programmēšanas stundā, kuru jau otro gadu organizē Eiropas programmēšanas skola "Datorium". Skolēni izstrādās savu pimo lietotni un uz stundu iejutīsies īsta programmētāja lomā.

Šogad pasākumu mērķauditorijai pievienojas arī pieaugušie un vecāki! Bet plašāk par iespējām apgūt šīs prasmes, lasi te.

Tags

Programmēšana Informācijas tehnoloģijas Datorzinātne Skola Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form