Slimības, izvarošanas, bads - ļaunums, no kā cieš bērni visā pasaulē
Foto: Shutterstock

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena – ik gadu to atzīmē 1. jūnijā. Arī Rīgā un citās Latvijas pilsētas notiek virkne pasākumu, lai sagādātu prieku lielākiem un mazākiem bērniem. Atsevišķas nevalstiskās organizācijas rīko seminārus par bērnu tiesību jautājumiem likumdošanas izpratnē, tomēr mums Latvijā tās problēmas, ar kurām saskaras bērni daudzās, daudzās citās valstīs, šķiet tālas.

Kā portālam "Cālis" atzina organizācijas "Glābiet bērnus!" vadītāja Inguna Ebela, Latvija starp citām Eiropas Savienības dalībvalstīm vairākos parametros ir sliktākajā situācijā, piemēram, attiecībā par bērnu mirstības rādītājiem, nabadzību, jaunu HIV/AIDS gadījumu izplatību, bērnu vardarbību skolā.

Bet palūkosim, ar kādām problēmām saskaras paši neaizsargātākie uz pasaules – bērni citās valstīs, kā arī apskatīsim pēdējās ANO sniegtās rekomendācijas Latvijas valstij bērnu tiesību aizsardzības jautājumos. Par situāciju pasaulē ielūkojāmies kādā no daudzajiem starptautiskās organizācijas UNICEF ziņojumiem. Šie piemēri par konkrētajām valstīm ir atlasīti tikai izlases kārtībā, jo ir visai grūti definēt, kurā no valstīm visvairāk bērnu cieš no bada, no slimībām, vardarbības vai izglītības pieejamības, jo bieži vienā valstī bērnu tiesību aizstāvji identificējuši virkni problēmu.

Source

Cālis.lv

Tags

ANO Ebolas vīruss Glābiet bērnus HIV Sarakstu karuselis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form