Slimības, izvarošanas, bads - ļaunums, no kā cieš bērni visā pasaulē
Foto: Shutterstock

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena – ik gadu to atzīmē 1. jūnijā. Arī Rīgā un citās Latvijas pilsētas notiek virkne pasākumu, lai sagādātu prieku lielākiem un mazākiem bērniem. Atsevišķas nevalstiskās organizācijas rīko seminārus par bērnu tiesību jautājumiem likumdošanas izpratnē, tomēr mums Latvijā tās problēmas, ar kurām saskaras bērni daudzās, daudzās citās valstīs, šķiet tālas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālam "Cālis" atzina organizācijas "Glābiet bērnus!" vadītāja Inguna Ebela, Latvija starp citām Eiropas Savienības dalībvalstīm vairākos parametros ir sliktākajā situācijā, piemēram, attiecībā par bērnu mirstības rādītājiem, nabadzību, jaunu HIV/AIDS gadījumu izplatību, bērnu vardarbību skolā.

Bet palūkosim, ar kādām problēmām saskaras paši neaizsargātākie uz pasaules – bērni citās valstīs, kā arī apskatīsim pēdējās ANO sniegtās rekomendācijas Latvijas valstij bērnu tiesību aizsardzības jautājumos. Par situāciju pasaulē ielūkojāmies kādā no daudzajiem starptautiskās organizācijas UNICEF ziņojumiem. Šie piemēri par konkrētajām valstīm ir atlasīti tikai izlases kārtībā, jo ir visai grūti definēt, kurā no valstīm visvairāk bērnu cieš no bada, no slimībām, vardarbības vai izglītības pieejamības, jo bieži vienā valstī bērnu tiesību aizstāvji identificējuši virkni problēmu.

Tags

ANO Ebolas vīruss Glābiet bērnus HIV Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form