Šogad glābējsilītēs atstāti četri jaundzimušie
Foto: Publicitātes foto

Šogad glābējsilītēs visā Latvijā atstāti četri jaundzimušie, savukārt septiņu gadu laikā "baby box" atstāto bērnu skaits sasniedz 37, svētdien vēsta "Latvijas Radio".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Divus no četriem šogad glābējsilītēs atstātajiem bērniem rudenī atrada Jelgavas slimnīcas "baby box". Lai gan viltus trauksmes dēļ glābējsilītes signāls bērnu nodaļā atskan bieži, rudenī silītē atstātie puisītis un meitenīte bijuši pirmie kopš "baby box" pirms diviem gadiem Jelgavā sācis darboties, ziņo "Latvijas Radio".

Atstāto meitenīti uz silīti atnesta agri no rīta. Slimnīcas darbinieki viņu nosaukuši par Montu – medmāsas vārdā, kura mazuli atrada.

Savukārt zēns glābējsilītē bija jau glīti saģērbts un blakus viņam bija zīmīte, ka materiālu apstākļu dēļ bērna audzināšanu cilvēks nevar uzņemties. Puisīti darbinieki nosaukuši par Matīsu.

Kopš 2009. gada "baby box" atstātas 20 meitenes un 17 zēni, vēsta "Latvijas Radio". Vairums zīdaiņu atstāti Rīgas glābējsilītē, kas arī ir vissenākā. Pēc bērna atstāšanas glābējsilīte, jaundzimušais nonāk bāriņtiesas atbildībā un vēl sešus mēnešus bērns dzīvo ar pagaidu audžuģimeni. Taču bijis arī viens gadījums, kad bērna māte pārdomājusi un bērnu atguvusi.

Projekta "Baby Box" jeb glābējsilītes pārstāve Edīte Kaņepāja-Vanaga "Latvijas Radio" skaidro, ka tuvākajā nākotnē nav plānots vēl kādā vietā atklāt glābējsilīti.

"Četri bērni tas nav ne daudz, ne maz, jo 2012. gadā bija deviņi bērniņi un ir bijis 2010. gads ar sešiem bērniem un pērn bija pieci bērni," norāda Kaņepāja-Vanaga.

Kopumā patlaban ir septiņas glābējsilītes reģionos – Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā un Valmierā.

Tags

Baby Box Latvijas Radio
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form