SPKC rekomendē vakcinēties pret sezonālo gripu, īpaši cilvēkiem riska grupās
Foto: LETA

Iepriekšējā gada gripas aktivitāte Eiropā saglabājās zemā līmenī visas gripas sezonas laikā dažādu Covid-19 sabiedrības veselības un sociālo ierobežojumu dēļ. Toties šogad sagaidāms, ka šajā sezonā gripas vīruss cirkulēs daudz vairāk, jo jau šobrīd daudzās Eiropas valstīs ierobežojumi tiek atcelti un sociālie kontakti tiek atjaunoti, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Turklāt, ņemot vērā zemo saslimstību ar gripu pagājušajā gadā, šajā sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, kas varētu palielināt slimības izplatību un slogu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tādēļ SPKC speciālisti aicina cilvēkus, īpaši riska grupas, pasargāt sevi no iespējamām smagām saslimšanām, vakcinējoties pret gripu arī šogad, jo vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām ir lielāks risks saslimt ar gripu smagākā formā. Turklāt gripa, tāpat kā Covid-19 infekcija, var izraisīt hronisko saslimšanu saasinājumu, kā arī bakteriālās infekcijas pievienošanos, kas ievērojami pasliktina slimības iznākuma prognozi.

Šogad valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta var saņemt iedzīvotāji, kas pieder noteiktām grupām:

  • bērni līdz divu gadu vecumam;
  • grūtnieces;
  • ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas;
  • sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti;
  • seniori vecumā no 65 gadiem un pieaugušie;
  • bērni, kuri slimo ar hroniskām slimībām (plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru, psihoneiroloģiskām slimībām, imūndeficītu, personas, kas saņem imūnsupresīvu terapiju u. c.).

Informāciju un ieteikumus iedzīvotājiem par gripas profilakses pasākumiem var atrast SPKC mājaslapā šeit.

Aktuālie dati par gripas un citu elpceļu infekciju šīs sezonas monitoringu, kas tika uzsākts 2021. gada 40. nedēļā, tiek publicēti SPKC interneta vietnē šeit.

Tags

Vakcinācija Gripa
0
Gripa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form