Starptautiskā Dauna sindroma diena – Luīzes mamma aicina nebaidīties pieņemt šos bērnus
Foto: Privātais arhīvs

Trešdien, 21. martā, ir Starptautiskā Dauna sindroma diena, kura ir nozīmīga arī daudzām ģimenēm Latvijā. Viena no tām ir Līvas Veihertes ģimene, kura jau astoņus gadus audzina meitu Luīzi, kurai ir Dauna sindroms.

Līva savā feisbuka profilā publicējusi aizkustinošu vēstījumu, un ar to vēlējās padalīties arī ar "Cālis" lasītājiem, bet sarunu ar Luīzes mammu par to, ko nozīmē audzināt bērnu ar Dauna sindromu, lasi šeit.

"Šodien, 21. martā, ir Starptautiskā Dauna sindroma diena, kura mūsu mājā jau astoņus gadus ir nozīmīga diena. Es varētu uzrakstīt kādu jauku stāstiņu par saulainajiem bērniem un to, cik viss ir brīnišķīgi, bet tā nebūtu taisnība, jo mūsu ceļā ir arī daudz grūtību un sāpju. Vēl es varētu rakstīt par sabiedrības vienaldzību un skarbumu, bet arī tā nebūtu īsti taisnība. Es gribu izmantot šo dienu, lai pateiktu paldies visiem tiem, kas šos gadus ir bijuši mums apkārt, draugiem un nepazīstamajiem, kas nav izjutuši aizspriedumus un ļāvuši Luīzei justies pieņemtai.

Paldies visiem tiem, kas Luīzi vienmēr ir aicinājuši ciemos un iekļāvuši savu bērnu pasākumos, nav baidījušies un devuši viņai iespēju pierādīt, ka ir tāda pati meitene, kā visas citas. Paldies visiem brīnišķīgajiem pedagogiem, kuri nav nobijušies un uzņēmušies izaicinājumu viņu iekļaut savās klasēs, ticējuši viņai un devuši iespēju izaugt par pārliecinātu un gudru meiteni.

Ja man jautātu, kāda būtu tā viena vēlme, ko es gribētu, lai sabiedrība dara cilvēku ar Dauna sindromu labā, tad es teiktu: "Nebaidieties, dodiet iespēju! Nebaidieties uzaicināt to mazliet savādāko bērnu uz savu bērnu jubileju, nebaidieties pieņemt viņu savās nodarbībās, dodiet viņiem iespēju pierādīt, ka viņi var mācīties un strādāt."

Tai dienā, kad vismaz daļa sabiedrības spēs pārvarēt aizspriedumus un dos iespēju, būs brīnišķīga diena gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm, gan arī visiem pārējiem, kuri iegūs jaunu pieredzi no cilvēkiem, kas ir mazliet citādi."

Bet zemāk vari iepazīties ar citiem "Cālis" arhīvā pieejamajiem rakstiem par bērniem ar Dauna sindromu un viņu ģimenēm, cerot, ka kāds, kurš vēl ir aizspriedumu pilns, kaut nedaudz mainīs savas domas!

Source

Cālis.lv

Tags

Dauna sindroms
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form