Svarīgi drošības jautājumi, kas ar bērniem jāpārrunā pirms vasaras brīvlaika
Foto: Shutterstock

Mācību gads gandrīz, gandrīz noslēdzies, kas nozīmē – skolēniem prātā aktivitātes pie dabas, ūdens tilpēm, nometnēs un citos jautros piedzīvojumos. Šādos priekos starpgadījumiem nav vietas, tāpēc Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs aicina skolotājus un skolu vadību, kā arī vecākus mācību gada noslēgumā īpaši aktualizēt drošības jautājumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izvērtējot dažādus gadījumus, nākas secināt, ka nav iespējams apzināt visus potenciālos riskus, bet tieši vasarā, kad bērni bieži tiek atstāti bez pieaugušo uzraudzības, viņiem īpaši jāatgādina par drošību uz ielām un ceļiem, ūdens un elektrības tuvumā, par piesardzības pasākumiem sabiedriskās vietās, mājās un internetā. Svarīgi, lai bērni skaidri zinātu, kur nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības.Tāpat vecāki nedrīkst aizmirst, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības. Ja bērna pieskatīšana tiek uzticēta brālim vai māsai, viņiem jābūt sasniegušiem vismaz 13 gadu vecumu.

Viena no aktuālākajām tēmām vasarā ir personīgo un citu cilvēku veselība un drošība, uzturoties pie ūdeņiem, tāpēc ļoti svarīgi pārrunāt – kas jāievēro peldoties, kāpēc, atrodoties pie ūdens vai ūdenī, svarīgi pieskatīt citam citu, kas jādara, ja notikusi nelaime uz ūdens? Noderīga būs Valsts Ugusndzēsības un glābšanas dienesta sagatavotā bērniem paredzētā filmiņu par drošību uz ūdens no filmu cikla "Bīstamā robeža"!

Arī biedrība "Peldēt droši" un Latvijas Peldēšanas federācija sagatavojušas četras dažādiem vecumiem piemērotas bezmaksas video nodarbības par drošu uzvedību pie un uz ūdens, kas brīvi pieejamas vietnē. Katai vecuma grupai sagatavota atsevišķa filmiņa, tās visas atradīsi šeit.

Tāpat svarīgi atcerēties un ievērot pamata drošības pasākumus, tai skaitā savstarpējo distancēšanos publiskās vietās, roku regulāru mazgāšanu, nedošanos ārpus mājas ar elpceļu saslimšanām. Lai gan Covid-19 izplatība ir zema un samazināti visi ierobežojumi, svarīgi atcerēties, ka risks inficēties ar Covid-19 infekciju joprojām ir.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Izglītības un zinātnes ministrija Peldēšana Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form