Svētdien Bērnu slimnīcas glābējsilītē atstāta piecas dienas veca meitenīte
Foto: Shutterstock

Svētdien, 3. janvārī, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) glābējsilītē atstāta piecas dienas veca meitenīte, informē BKUS Komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mazulīte sver četrus kilogramus un ir 52 centimetrus gara. Ārsti pēc pirmajām apskatēm viņas veselības stāvokli raksturo kā labu. Šis ir pirmais mazulis šogad, kas ielikts Bērnu slimnīcas glābējsilītē, kā arī kādā no kopā astoņām Latvijā izvietotajām glābējsilītēm. Pēdējo reizi BKUS glābējsilītē bērniņš ievietots pērn 27. novembrī.

Pirmā glābējsilīte izveidota 2009. gadā Rīgā, bet pēdējā – 2014. gadā Jelgavā. Glābējsilītes izvietotas Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē, Madonā, Valmierā un Jelgavā.

Bērna statuss un ceļš pēc ievietošanas glābējsilītē:

Par katru šādu gadījumu tiek informēta bāriņtiesa un policija, norādīts "Babybox.lv". Policija operatīvi noskaidro, vai ievietotais bērns nav meklēšanā. Ja bērns nav pasludināts kā pazudis un nav zināmi bērna vecāki, viņam tiek piešķirts atradeņa statuss. Personu, kura ievieto bērnu glābējsilītē, nemeklē, ja bērnam netiek konstatēti miesas bojājumi, ja kopā ar bērnu nav atstāti dokumenti, kas identificē bērna vecākus, un ja mazulis nav meklēšanā.

Atradeņa statuss ļauj uzreiz uzsākt adopcijas procesu. Latvijas Labklājības ministrijas darbinieki rindas kārtībā sazinās ar ģimeni, kura gaida iespēju adoptē zīdainīti. Ja ģimene piekrīt, tad bērniņš nonāk pie jaunajiem vecākiem 10 dienu laikā pēc viņa ievietošanas glābējsilītē.

Sākotnēji bērns nonāk ģimenē pirmsadopcijas aprūpē. Pirmsadopcijas periods turpinās līdz sešiem mēnešiem. To laikā bāriņtiesas darbinieki rūpīgi seko līdzi mazuļa un ģimenes attiecībām, lai pēc pirmsadopcijas termiņa varētu lemt par bērna adopciju, to noslēdzot tiesiskā ceļā.

No slimnīcas bērns tiek izrakstīts tikai pēc rakstiska saskaņojuma ar bāriņtiesu. Juridiski nepastāv iespēja, ka bērnu no slimnīcas varētu izņemt persona bez bāriņtiesas lēmuma.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca Glābējsilīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form