bērna attīstība, rotaļlietas
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vecāki tic, ka katram bērnam ir savi talanti. Tā patiešām ir! Ar vienkārša testa palīdzību pārbaudiet, cik radošs ir jūsu bērns.


Uz baltas lapas uzzīmējiet 20 vienādus apļus. 4 - 5 gadus veciem bērniem pietiks ar 15 apļiem. Palūdziet katrā no apļiem kaut ko iezīmēt. Uzdevuma veikšanas laiks ir 10 minūtes.

Standarta domu gājiens - apļos iezīmētas saulītes, sejiņas, bumbas, monētas, puķītes.  Ja daudzi aplīši palikuši neizmantoti, jo bērna iztēlē vairs nav standarta risinājumu, bet citus risinājumus viņš nevar izdomāt, tad vēlams  veicināt bērna iztēli ar radošām nodarbēm. Biežāk zīmējiet, veidojiet no māla, grieziet un līmējiet.

Tests der arī maziem bērniem, kas neprot zīmēt. Viņi prot pat ļoti radoši iziet no situācijas - ķeksis apļa vidū viņu  interpretācijā ir krūzītē peldošs mikrobs, kas ir pat ļoti labs fantāzijas lidojums. 
Jo netradicionālāk izmantoti uzzīmētie apļi, jo radošāks un kreatīvāks ir jūsu mazulis.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form