Tiesībsargs aicina informēt par pārkāpumiem bērnu namos
Foto: PantherMedia/Scanpix

Tiesībsargs aicina bijušos un esošos bērnu namu audzēkņus un darbiniekus informēt Tiesībsarga biroju par piedzīvoto un pārdzīvoto bērnu namos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikviens, kuram ir ko pastāstīt, aicināts Tiesībsarga birojam ziņot, nosūtot informāciju uz speciālu šim mērķis izveidotu e-pasta adresi bernunami@tiesibsargs.lv.

"Lūdzam norādīt konkrētus faktus, pārkāpumus, bērnu namus, personu vārdus un notikuma laiku, kad notikuši pārkāpumi. Šī informācija ir nepieciešama, lai veiktu padziļinātu izpēti un novērstu turpmākus bērnu tiesību pārkāpumus. Tiesībsarga birojs garantē informācijas avota konfidencialitāti," uzsver biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

Valsts ir īpaši apņēmusies rūpēties par bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības. Tādejādi tiesībsarga mērķis ir izzināt, kā valsts patiesībā rūpējas par šiem bērniem, skaidro Tiesībsarga biroja pārstāve.

Sākotnēji tiesībsargs veica situācijas izpēti pašvaldību bērnu namos, pievēršot uzmanību pieciem konkrētiem jautājumiem – bērna uzturēšanās ilgums bērnu namā (bāriņtiesai atrašanās institūcijā ir periodiski jāpārskata);kā tiek nodrošināta saskarsme ar vecākiem un tuviniekiem (tiesībsargam bija informācija, ka bērnus ievieto bērnu namā tālu no vecāku dzīvesvietas);vai izglītība tiek nodrošināta bērnu namam tuvākajā izglītības iestādē; vai pirms ievietošanas bērnu namā tiek noskaidrots bērna viedoklis par viņam vēlamāko aprūpes veidu; bērnu ievietošanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās iemesli.

Rezultāti tika prezentēti tiesībsarga ikgadējā konferencē 2014.gada decembrī, pēc tam, 2015.gada februārī tiesībsargs rīkoja preses konferenci un ar ziņojumu vērsās Saeimā un Ministru kabinetā.

Pētot šos jautājums, atklājās sistēmiskas problēmas un vairāki citi pārkāpumi, īpaši vienā bērnu namā. Tiesībsargs pēc savas iniciatīvas ierosināja pārbaudes lietu par situāciju konkrētajā bērnu namā, bet, iespējams, citos bērnu namos situācija ir līdzīga, tāpēc tapa šis aicinājums ziņot par to, kas notiek, skaidroja Siliņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērnu nami Tiesībsargs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form