Tiesībsargs pētīs vardarbības pret bērniem izplatību Latvijā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Tiesībsargs šī gada 15. septembrī uzsāk visaptverošu pētījumu par vardarbības pret bērniem izpratni un situāciju Latvijā. Pētījuma mērķis ir noskaidrot 5.–2. klašu skolēnu, vecāku un skolotāju viedokli par to, kas ir vardarbība pret bērnu, cik bieži un no kā bērni ir cietuši, kāda ir bijusi skolēnu, vecāku un skolotāju rīcība vardarbības gadījumā.

"Mēs bieži dzirdam par vardarbības gadījumiem pret bērniem. Lai arī ir oficiālā statistika par šādiem gadījumiem, te jāņem vērā, ka liela daļa paliek noklusēta, neziņota. Tādēļ uzskatu, ka pētījums palīdzēs noskaidrot gan faktisko situāciju, gan izpratni," skaidro tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs īsteno pētījumu sadarbībā ar pētījumu aģentūru "TNS Latvia", skolvadības sistēmām "e-klase" un "Mykoob". "TNS Latvia" palīdz tiesībsargam izstrādāt aptaujas anketas 5.–12. klašu skolēniem, vecākiem un skolotājiem un pēc tam apkopo iegūtās atbildes, savukārt abas skolvadības sistēmas palīdz izplatīt informāciju par tiesībsarga pētījumu un nosūta visiem respondentiem saiti uz aptaujas anketu. Šādā veidā tiek nodrošināts, ka aptauja ir anonīma.

Aptaujā iegūtie rezultāti tiks atspoguļoti tikai apkopotā veidā. Aptauja tiks veikta 2015. septembrī, informē Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

Source

Cālis.lv

Tags

Tiesībsargs TNS
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form