Tiešsaistes domnīcā pētīs interneta nevainojamo seju
Foto: Shutterstock

Interneta slavenības, viņu dzīve, pieredze un stāsti – vai un kā tie ietekmē mūsu, īpaši jauniešu, ikdienu? Vai vērts ieklausīties influenceru paustajā, vai tiešām varam no tā gūt kaut ko pozitīvu paši sev? Vai katrs var kļūt par influenceri un – vai to vajadzētu? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes tiks meklētas tiešsaistes domnīcā "Nevainojamā interneta seja tuvplānā", kas norisināsies piektdien, 6. novembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Domnīcas svarīgākā tēma ir aktuālie interneta izmantošanas paradumi jauniešu vidē, influenceru ietekme uz sabiedrību, kā arī ar to saistītie riski. Domnīca sāksies pulksten 10, to varēs vērot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) inspekcijas mājaslapā "Bti.gov.lv" un VBTAI feisbuka profilā. Domnīcas norisei īpaši aicināti sekot pedagogi un skolēni.

Pasākuma gaitā influenceru platformas Baltijā "Womstar" vadītājs Toms Briedis dalīsies savās pārdomās par influencera darba izaicinājumiem un aizkulisēm, bet šovmenis un influenceris Renārs Zeltiņš pastāstīs par influenceru iespējām ietekmēt viedokli un sava darba ikdienu. Paneļdiskusijā par interneta un influenceru ietekmi diskutēs mediju eksperts Artūrs Mednis, žurnālists un dīdžejs Toms Grēviņš, Latvijas drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 konsultants psihologs Jānis Lapa. Diskusiju vadīs Jorans Šteinhauers.

Pēc diskusijas sociālā darba maģistre, sociālā darbiniece darbā ar pusaudžiem Guna Garokalna-Bihela pusaudžu vecumposmu kontekstā risinās provokatīvu tēmu – vai pedagogs var ieņemt influencera lomu bērnu un pusaudžu dzīvē?

Aktivitāte tiek rīkota Eiropas Komisijas projekta par interneta drošību īstenošanas gaitā, ko organizē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija kā Latvijas Drošāka interneta centra sadarbības partneris.

Tags

Drošība internetā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form