Tirdziņi, koncerti un naksnīgas pastaigas: aizraujoši pirmssvētku pasākumi gan lieliem, gan maziem
Foto: DELFI

Decembris jau teju teju ir pusē, kas nozīmē, ka Ziemassvētki neizbēgami tuvojas. Dāvanu medību drudža laikā nedrīkst aizmirst arī apstāties un palutināt sevi ar kādu Ziemassvētku pasākumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kurp.es" pasākumu platforma ir izveidojusi "pasākumu adventes kalendāru", kurā vari ielūkoties, lai atrastu katrai dienai atbilstošāko koncertu, tirdziņu vai kādu neierastāku notikumu.

13. decembris

Ziemassvētku gatavošanos jāsāk ar visādu labumu uzkrāšanu! Visas dienas gaitā, sākot no pulksten 12, ar dāvanām un pārsteigumiem Magdalēnas kvartālā priecēs tirgotāji no biedrības "Latvijas Mājražotāji", bet ar aizraujošām aktivitātēm nodrošinās dažādas radošā darbnīcas. Nav aizmirsts arī par vēderpriekiem – katram būs iespēja nobaudīt svaigi ceptas piparkūkas, sildošus dzērienus un citus svētku gardumus!

 • Vairāk informācijas uzzini šeit.

14. decembris

Sabilē 14. decembris būs ļoti karsts, jo notiks 6. Sabiles Karstvīna svētki un tiks atklāts atjaunotais centra laukums. Jau no pulksten 11 viesiem būs iespēja uzkāpt Sabiles Vīna kalnā, pa ceļam paviesojoties gan vīnu un amatnieku tirdziņā, tējnīcā un piparkūku darbnīcā. Vēlāk paredzēta gan sadziedāšanās ar Ziemassvētku vecīti, gan degustācijas un stafetes ģimenēm. Svētki noslēgsies ar lielās egles iedegšanu un koncertu pilsētas laukumā.

 • Vairāk par pasākuma norisi uzzini šeit.

14. decembrī īpaši ugunīgu un spēcinošu sajūtu vari meklēt Baltezerā, viesnīcā "Baltvilla", kur notiks ugunsstaigāšana. Pasākuma laikā tev būs iespēja izbaudīt karstās liesmas spēku. Jāpiebilst, ka tieši šādi pa uguni tiek staigāts tikai reizi gadā. Spēku varēs smelties ne tikai no uguns, bet arī no debespusēm, kurām pasākuma laikā tiks veltīta īpaša uzmanība. Vai esat gatavi spert šo drosmīgo soli?

 • Sīkāku informāciju par Ziemas Saulgriežu iegriešanas ugunsstaigāšanu meklē te.

Tiem, kam staigāšana pa oglēm vēl šķiet pārdroša, sestdienas vakaru ir iespējams pavadīt arī citādi. Līgatnes dabas takas 14. decembrī aicina piedzīvojumu kāros dabas draugus pievienoties tumsas pārgājieniem un iepazīt neparasto un zvēru noslēpumaino dzīvi naktī. Pārgājienos gidu vadībā būs iespēja izstaigāt meža takas, īpašā noskaņā baudot un iepazīstot tos dabas taku iemītniekus, kuri dienas gaismā ir retāk manāmi un sastopami.

 • Vairāk par pasākumu lasi šeit.

15. decembris

Kamēr visa pilsēta lēnām gatavojas svinēt ziemas gaidītāko notikumu, šī ir iespēja to sākt laicīgi. Koncerti un izrādes, rotaļas un meistarklases, ēdieni un karstvīns, kā arī Ziemassvētku tirdziņš – to visu 15. decembrī varēs piedzīvot Hanzas peronā. Pasākuma programmā bērniem un vecākiem gaidāmas dažādas izrādes – "Staburaga bērni", "Jūlijonkuliņa ziemassvētki" un "BrigadereKubā" –, kā arī koncerti un meistarklases.

 • Sīkāku informāciju atradīsi te.

Tirdziņi noteikti ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa. Arī Fon Stricka villā no pulksten 11 būs iespēja atrast sev saistošāko Ziemassvētku dāvanu. Labākās dāvanas būs iespējams "nomedīt" katrai gaumei, gan maziem, gan lieliem – interjerlietas, papīrlietas, apģērbus, aksesuārus, kosmētiku u.c. Tirdziņa laikā darbosies arī "Café von Strizky", kur būs pieejams karstvīns un citi sildoši dzērieni.

 • Vairāk par Ziemassvētku tirdziņu uzzini šeit.

Šis svētku gaidīšanas notikums varētu būt viens no dvēseliskākajiem "Kurp.es" advents kalendārā. Sirsnīgas sarunas, silta atmosfēra un pirmssvētku noskaņas par godu Trešajai adventei tevi sagaida akustiskajā koncertā dziedātājas Martas Grigales un ģitārista Dmitrija Tarasova izpildījumā. Klausītājus priecēs gan dziedātājas oriģināldziesmas, gan ziemas laikam pieskaņotas kaverversijas jaunās skaņās.

 • Vairāk par pasākuma norisi uzzini te.

20. decembris

Ziemassvētku koncerts Torņkalna baznīcā ļaus pilnībā ieslīgt muzikāla eksperimenta veidotajās harmonijās, kur satiksies tautasdziesmas ar baznīcas dziesmām. "Gribam koncerta gaitā tās pamēģināt savīt kopā, kur klasiskie teksti ieskanas tautas mūzikā un, savukārt ar tautasdziesmas vārdiem tiek uzrakstīts kāds korālis...," par Ziemassvētku programmas ieceri saka mūziķis un komponists Jānis Aišpurs.

 • Ko vēl sagaidīt, dodoties uz Ziemassvētku koncertu Torņkalna baznīcā, lasi te.

21. decembris

Šī gada pēdējais Dizaina tirgus, kas veltīts dzīves svinēšanai, krāšņām Jaungada kleitām, mirdzošām rotām un pēdējā brīža Ziemassvētku dāvanām notiks VEF Kvartālā. Šajā tirdziņā noteikti neatradīsi klasiskās koka karotes un piparkūkas. Tā vietā Dizaina tirgus tevi pārsteigs ar vairāk nekā 100 Baltijas labāko dizaineru stendiem, kur atradīsi izmeklētas mūsdienīga cilvēka vajadzībām atbilstošas lietas.

 • Vairāk par tirdziņu uzzini šeit.

Tāpat 21. decembrī tev ir iespēja piedalīties "Movement Spontanous" rīkotājā Ziemassvētku nakts pārgājienā. Paķer līdzi draugus, galvas lukturīti, karstu tēju un šokolādi, iespējams, arī peldkostīmu un dodies piedzīvojumā! Pārgājiena maršruts sekos Ventas upei, smilšakmens atsegumiem, pamestām meža takām un varbūt pat kādam aizsalušam ūdenskritumam.

 • Sīkāku informāciju par maršrutu, satikšanās laiku un citām svarīgām detaļām uzzini te.

22. decembris

Ziemas saulgrieži bez "Iļģiem" var arī neatnāk! Turpinot jau gadiem koptu tradīciju, tieši 22. decembrī, kad saules ceļš visīsākais, bet nakts visgarākā, grupa aicina "bišu klausīties", šoreiz uz atjaunoto VEF Kultūras pili. "Iļģi" savā ilgajā muzicēšanas laikā kopuši, popularizējuši un radījuši skaņdarbus, rādot tradicionālās mūzikas dzīvotspējas potenciālu un aktualitāti, kas stāv ārpus modīgām tendencēm. Līdz ar to koncerts uzrunās visas paaudzes – no bērna līdz sirmgalvim.

 • Vairāk informācijas meklē šeit.

25. decembris

Savukārt 25. decembrī, tieši pēc adventes laika beigām, visus Ziemassvētku koncertu cienītājus un klausītājus priecēs "Sniegavīra ekspresis". Uzvedums jau piekto gadu ir viens no līksmākajiem Ziemassvētku koncertiem. Dziedāt līdzi un sagaidīt vakaru pacilātā noskaņojumā ielūdz muzikālais hameleons Ralfs Eilands, dzirkstošā fanka grupa "Very Cool People" un samtainās balss īpašniece Kristīne Prauliņa.

 • Vairāk informācijas par koncertu uzzini te.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Līgatnes dabas takas Iļģi Jānis Aišpurs Koncerti Kristīne Prauliņa Līgatne Marta Grigale Ralfs Eilands Svētki Ziemassvētki Ziemassvētku tirdziņš VEF Very Cool People
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form