Top 5 mobilās lietotnes, kas palīdzēs vecākiem uzraudzīt bērnu drošību
Foto: Shutterstock

Bērni ir atgriezušies skolās, un auļiem tuvojas gada tumšākie mēneši, kad vecākiem īpaši satraucoša kļūst bērna drošība ārpus mājas. Šajā rakstā varēsi iepazīties ar mobilajam ierīcēm, kas palīdzēs justies drošāk, kamēr atvases devušās patstāvīgās gaitās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Telefonu servisa centrs "MTTC Latvija" iesaka piecas bezmaksas mobilās lietotnes bērnu drošībai.

Ģimenes pārvietošanās pārlūks

Laikā, kad vecāki atrodas darbā, bet skolnieks patstāvīgi pārvietojas no un uz skolu, ārpusskolas interešu nodarbībām un dodas citās aktivitātēs kopā ar draugiem, gan bērnam, gan vecākiem noderēs lietotne, kurā pārskatāmi tiek atspoguļotas visu ģimenes locekļu atrašanās lokācijas un pārvietošanās gaitas, piemēram, bezmaksas programma "Life 360". Lietotne dod iespēju ne tikai uzzināt atrašanās vietas, bet arī sūtīt bezmaksas SMS, veidot grupu un privātās tērzēšanas.

Bērna lokāciju pārlūks

Vecākiem, kuri vēlas fiksēt visas bērna aktivitātes, talkā var nākt bezmaksas lietotne "Find My Kids", kas sniedz iespēju sekot līdzi pārvietošanās aktivitātēm un saņemt paziņojumus, ja bērns maina savu atrašanās vietu.

Tāpat šī aplikācija ļauj vecākiem pārlūkot bērna mobilās ierīces baterijas uzlādes stāvoli, kā arī citus tālruņa iestatījumus. Lietotne piedāvā arī iespēju dzirdēt bērna apkārtnē notiekošo, to skaitā, sarunas, kā arī piedāvā iespēju padarīt ienākošā zvana signālu īpaši skaļu, ja bērnam ir tieksme bieži neatbildēt uz telefona zvaniem. Savukārt bērnam ir pieejama SOS poga, kuru viņš var nospiest, ja ir nonācis nelaimē.

Bērnu pārvadāšanai

Tiem vecākiem, kuri ir gatavi un vēlas kooperēties ar citiem vecākiem, nodrošinot kopīgu bērnu pārvešanu no vienas vietas uz otru, palīdzību sniegs lietotne "GoKid". Tā dod iespēju vecākiem viegli, ērti un pārskatāmi vienoties, kurš varētu uzņemties vairāku bērnu aizvešanu, piemēram, no skolas uz sporta nodarbību.
Vēcāki un bērni būs pievienoti slēgtai grupai, kas snigs viņiem iespēju pārlūkot bērnu aktivitāšu grafikus, lietotnes piedāvāto maršrutus bērnu izvadāšanai, kā arī savstarpēji sazināties.

Top 5 mobilās lietotnes, kas palīdzēs vecākiem uzraudzīt bērnu drošību
Foto: Shutterstock

Ģimenes aktivitāšu plāns

Ģimenes ikdiena ir piesātināta – darbs, skola, ārpusskolas nodarbības, iepirkšanās, pasākumi un citas aktivitātes. Lai visas ģimenes plāni būtu pārskatāmi vienkopus, noderēs lietotne "FamilyWall". Tā dod iespēju visiem veidot kopīgu kalendāru, sinhronizējot to ar jau esošo "Google" kalendāru, lai vienuviet būtu iespējams pārlūkot aktuālo.

"FamilyWall" ir iespējams veidot arī pienākumu un uzdevumu sarakstus, piemēram, iepirkumu sarakstu, ja bērnam jau tiek uzticēti ģimenei nepieciešamo pārtikas produktu iegāde. Tāpat lietotne sniedz iespēju veidot īpašus ģimenes foto albumus un uzzināt ģimenes locekļu atrašanās vietas.

Sabiedriskais transports

To rīdzinieku atvasēm, kas paši jau pārvietojas ar sabiedrisko transportu, labs palīgs būs Rīgas Satiksmes mobilā lietotne "Satiksme Rīgā", kurā ir iespējams plānot individuālu maršrutu, lai tumšajos un aukstajos mācību gada vakaros nevajadzētu lieki uzkavēties sabiedriskā transporta pieturās. Lietotne ir pieejama lietošanai arī bezsaistē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Ģimene Sabiedriskais transports Satiksme
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form