Trīs jaunās māmiņas Valmierā atver jaunu bērnu un ģimenes centru
Foto: Shutterstock

Sestdien, 1.novembrī, Valmierā durvis vērs jauns bērnu un ģimeņu centrs "Ideju Māja". Ik dienu centrā tiks piedāvātas dažādas nodarbības, pasākumi, tikšanās ar profesionāliem speciālistiem topošajiem un jaunajiem vecākiem, zīdaiņiem un bērniem līdz piecu gadu vecumam, kā arī sievietēm. Projekta autores ir trīs valmierietes, jaunās māmiņas, Māra Rudīte, Madara Apsīte un Inese Pabērza.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ideja par jauna bērnu un ģimeņu centra tapšanu Valmierā radās, ņemot vērā mūsu personīgo pieredzi, gaidot savus mazuļus. Mūsu vēlme ir radīt tādu vietu mūsu pilsētā, ko no sirds varētu saukt par bērniem un ģimenēm draudzīgu. "Ideju Mājas" mērķis ir nodrošināt gaišu, siltu, mājīgu un mīlestības piepildītu vidi, kurā pieejamas kvalificētu speciālistu konsultācijas, padomi un vienkārši vieta atvērtām sarunām. Radīt tādu vietu, kas rosinātu satikties, dalīties pieredzē, zināšanās, gūt drošības sajūtu un iedrošinājumu.

Mēs esam veidojušas šo centru tā, lai ikviens, kas šeit paciemojies vienreiz, vēlētos atgriezties. Lai topošie vecāki labāk sagatavotos mazuļa ienākšanai ģimenē, lai mamma, kura devusies pastaigā ar mazuli, piestātu šeit un sasildītos ar tēju vai pabarotu savu atvasi. Lai, mazulim paaugoties, Ideju Mājā māmiņa var atrast sev piemērotāku bērna attīstības nodarbībām un brīvā laika pavadīšanai. Lai sievietes, kas jau dzīvē ir ko sasniegušas vai arī ir kādu atbilžu meklējumos, šeit pulcētos un iegūtu ne tikai jaunas zināšanas, bet arī jaunas iepazīšanas un draudzības," pauda viena no projekta dalībniecēm Madara Apsīte.

Centrs savu darbību sāks ar "Klaudijas dienu" 3.novembrī, kad topošiem vecākiem un mātēm ar mazuļiem būs iespēja visas dienas garumā apmeklēt grupu un individuālās nodarbības ar Latvijā plaši pazīstamo fizioterapeiti Klaudiju Hēlu. Turpmāk "Klaudijas dienas" būs vismaz reizi mēnesī.

Novembrī interesentiem būs pieejamas arī bezmaksas nodarbības, piemēram, par krūts barošanu, kas tiks realizētas sadarbībā ar Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociāciju. "Ideju Mājā" darbosies arī fizioterapeite Linda Kalniņa, kura nodrošinās gan individuālās, gan grupu nodarbības topošajām mammām, sievietēm pēcdzemdību periodā kopā ar mazuli, kā arī masāžas gan grūtniecības periodā, gan ikdienā. Būs pieejamas logopēda konsultācijas un psihologa pakalpojumi.

"Mēs nevēlamies nevienam uztiept savu pieredzi, praksi vai zināšanas, nevēlamies pamācīt vai skolot. Vēlamies radīt vidi un iespējas vecākiem iegūt informāciju, dažādas prakses un zināšanas, lai izvēlētos, kas tieši viņa ģimenei ir piemērotākais. Piemēram, centrā ar bērniem strādās Montessori pedagogs un pedagogs, kas nodrošinās radošās attīstības nodarbības. Būs pieejamas arī nodarbības ar bērnu emocionālās audzināšanas ievirzi un Marta Meo metodi.

Visi speciālisti, ar kuriem sadarbosimies, ir ne tikai savas nozares profesionāļi, bet arī ar teicamām rekomendācijām un pieredzi. Iecere par "Ideju Māju" aizrāvusi, un mums pievienojušies speciālisti gan no Valmieras un apkārtnes, gan Cēsīm un Rīgas, stāsta idejas autore Inese Pabērza.

Tematiskas nodarbības un pasākumi plānoti arī sievietēm. Jau no 8.novembra ik mēnesi būs iespēja piedalīties Laimīgas sievietes skolas nodarbībās kopā ar astroloģi Lindu Kurmi vai meklēt savu laimes formulu iknedēļas nodarbībās kopā ar enerģijas terapeiti Aleksandru Ločemeli. Būs pieejama ārstnieciskā vingrošana, kā arī elpošanas vingrošana un meditāciju nodarbības. Ideju Mājā rīkos arī tematiskus pasākumus un tikšanās ar sabiedrībā zināmām personībām.

Tuvākajās dienas centrs izsludinās pieteikšanos uz visām nodarbībām un pasākumiem, kas plānoti novembrī.

Bērnu un jauniešu centrs "Ideju Māja" tapis ar VAS "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" finansējumu. Jaunais centrs atradīsies mājīgās un komfortablās telpās Beātes ielā 23,Valmierā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērna audzināšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form