Uldis Smilts iedvesmo darboties IT jomā
Foto: F64

Ceturtdien, 5.februārī, Limbažu novada ģimnāzijā viesojās "Exigen services Latvia" valdes priekšsēdētāja vietnieks, finanšu un administratīvais direktors Uldis Smilts, lai "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros 9.klases skolēniem stāstītu par nākotnes profesijas izvēles iespējām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda "Iespējamās misijas" pārstāve Lauma Tuča, Smilts skolēniem stāstīja par informācijas tehnoloģiju (IT) jomas piedāvātajām profesijas un izaugsmes iespējām Latvijā, īpaši uzsverot, kuriem priekšmetiem skolā jāpievērš vairāk uzmanības, lai varētu sekmīgi studēt šajā nozarē. Pēc tam pastāstīja par plašajām iespējām, kādas paver darbs IT jomā – skolēni bijuši pārsteigti, cik daudz dažādas profesijas paver šī joma. Tāpat mācību stundas laikā tika apspriests arī vidējais algu apjoms nozarē, bet vēlāk klase ar viesskolotāju diskutējuši par to, kas vispār motivē skolēnus nākt uz skolu un mācīties, kā izvēlēties, ko skolēni grib darīt tālāk.

Noslēgumā Uldis Smilts pastāstīja, ka pats pret mācību procesu jau bērnībā attiecies ļoti atbildīgi, kā arī pastāstīja par trīs skolotājiem, kuri viņu iedvesmojuši, stāsta Tuča.

Pēc tikšanās skolēni stāstīja, ka viņiem tā devusi iedvesmu vairāk pievērsties eksaktajām zinātnēm un pavērusi skatu uz IT jomas plašo piedāvājumu darba tirgū. Tāpat skolēni stundas laikā raduši iedvesmu vairāk ieklausīties sevī un aizstāvēt savu viedokli dažādās situācijās. Īpaši aizkustinošs skolēniem šķitis Ulda stāsts par to, kā viņš ar tēvu kopā būvējuši ceļu uz skolu, lai 13 kilometru vietā būtu jāmēro tikai septiņi - šādi stāsti ļoti iedvesmo, uzsvēra skolēni.

Galu galā, interesantās mācību stundas izskaņā Uldis Smilts ieguva sev ēnu šī gada Ēnu dienām, atklāj Lauma Tuča.

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form