pasakas
Foto: PantherMedia/Scanpix

Aptaujājot vecākus Lielbritānijā, lielākā daļa atzina, ka nelasa saviem bērniem priekšā agrāk par klasiku uzskatītās tautas un autorpasakas, jo tās ir pārāk drūmas, vardarbīgas un briesmīgas.

Nelasāmāko pasaku topā iekļuvusi brāļu Grimmu pasaka "Ansītis un Grietiņa", jo kā gan var uz mežu aizvest un atstāt bērnus; pasaka par Sarkangalvīti, kuru apēd vilks, kā arī "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", jo vecāki nespējot izskaidrot, kas ir rūķi. Pat "Pelnrušķīte" ir iekļuvusi šajā topā, jo nedrīkst bērniem stāstīt, ka visus mājas darbus veic tikai sieviete.

Tas liek aizdomāties, ko nemācās un neapgūst bērni ne tikai Anglijā, bet arī Latvijā, jo mūsdienu vecāki, apjukuši no brīdinājumiem par vardarbības kaitīgo ietekmi uz bērna psihi, atsakās no pasakām, kas patiesībā dod milzīgu ieguldījumu bērna pasaules izpratnē. Tad tomēr, kāpēc bērniem jālasa pasakas?

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form