Uz Stokholmu ar bērnu: Piecas vietas, kuras jāredz
Foto: Publicitātes foto

Samērā droši var teikt, ka pirmā ārzemju pilsēta, kur ir vērts doties ar saprātīga vecuma bērnu, ir Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma. Īpaši vasaras sezonā, kad pilsēta uz kanāliem un salām piedāvā gan festivālus, gan muzejus, gan izstādes. Stokholmā ir no kā izvēlēties, ja gribat kvalitatīvi pavadīt laiku gan paši, gan kaut ko iemācīt un parādīt bērniem.

Maija sākumā par godu Mātes dienai devāmies Māmiņdienas kruīzā pāri jūrai ar "Tallink" prāmi "Isabelle". Kamēr iekārtojāmies mājīgajā kajītē, 6 un 10 gadus vecās meitas jau paspējušas atklāt labākās atpūtas vietiņas. Vispirms augšējais klājs, no kuras paveras skats uz jūru, pēc tam sauna, visbeidzot bumbiņu istaba, kurā var līksmi izpriecāties arī lielāki bērni.  Ceļojums uz Stokholmu ar prāmi ir viens no ērtākajiem veidiem, kā nokļūt pāri jūrai. 

No rīta mostamies ar saucienu "Šausmas! Kas tās par mazām saliņām!". Ja esat labi sagatavojušies braucienam, tad noteikti būsiet izlasījuši Astrīdas Lindgrēnas grāmatu "Mēs – Sālsvārnas salas vasarnieki". Dzīve uz šērām no prāmja loga izskatās romantiski un smalki. Uz vienas no šādām saliņām mita arī Sālsvārnas salas bērni.

Iebraucot ostā, nopērkam sabiedriskā transporta biļetes turpat uz kuģa. Bērniem līdz skolas vecumam sabiedriskais transports ir par brīvu, skolniekiem biļetes maksā puscenu - 20 kronas jeb 2.21 eiro, pieaugušajiem viens brauciens maksā 36 kronas jeb gandrīz 4 eiro. Vecākiem, kuri vizina bērnus ratiņos, brauciens ir par brīvu.

Lai arī teorētiski no ostas līdz pilsētai ir tikai 30 minūšu gājiens kājām, tiešām nav vērts tērēt laiku un enerģiju šādai pastaigai, jo posms, ko mēro autobuss, ir diezgan garlaicīgs un vienmuļš. Pēc 15 minūtēm izkāpjam pieturā ar nosaukumu "Djurgården". Djūrgardena ir sala, kas piedāvā vairākus interesantus muzejus un izklaides iespējas. Kruīza braucējiem paredzētās 5 stundas pilsētā ir pilnīgi pietiekami, lai paspētu apskatīt vismaz divus objektus.

Ģimenēm ar bērniem atliek vien izvēlēties, kas vairāk piemērots vecumam, bērnu un pieaugušo interesēm.

Source

Cālis.lv

Tags

Zviedrija Tūrisms Zviedrija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form