Uzņēmējs Juris Sīlis iedvesmo skolēnus sākt pārmaiņas ar sevi
Foto: F64

3.februārī "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros pie Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12.klases skolēniem komerczinību stundu ar nosaukumu "Dabiskā izlase un personīgā izaugsme!" vadīja Jelgavas tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis, portālam "Delfi" vēsta akcijas rīkotāju pārstāve Lauma Tuča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šajā ekonomikas stundā skolēni, vairāk kā citkārt, uzdeva jautājumus skolotājam un iesaistījās interesantās diskusijās. Juris Sīlis sarunā norādīja uz nepieciešamību pielāgoties mūsdienu informācijas pārpilnajai videi, uzsverot to, ka ārkārtīgi svarīgi ir ne tikai vienkārši uztvert lietas, bet mācēt tajās iedziļināties un saprast to būtību - analizēt. Uzņēmējs aicināja skolēnus pieņemt dzīves piedāvātos izaicinājumus tādējādi paplašinot savu komforta zonu un visas pārmaiņas savā dzīvē sākt ar sevi.

Skolēni atzinīgi novērtēja saistošo mācību stundu, stāsta Tuča, norādot, ka jauniešiem īpaši svarīgs licies aicinājums darīt to, kas patiešām patīk un neaizmirst par līdzcietību, saprati un empātiju pret apkārtējo pasauli.

Stundas citāts no Jura Sīļa: "Es apsēdos un padomāju - kas es esmu?"

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form