Vai cukura diabēts ietekmē vīrieša auglību?
Foto: LETA

Jautājums: Sakiet, lūdzu, vai tā ir taisnība, ka, ja vīrietim ir cukura diabēts (1. tipa - veic insulīna injekcijas), tad viņš ir neauglīgs? Ja tā ir, tad kādēļ? Vai tas nozīmē, ka mums nekad nevarēs būt bērni? Paldies.

Atbild dr. Gunta Frīdenberga (ginekoloģijas privātprakse Tukumā):

Literatūrā nav drošu datu par to, ka cukura diabēts ietekmētu spermatozoīdu veidošanos. Ja cukura diabēts nav savlaicīgi atklāts vai arī nav bijusi ārstēšana, kas nodrošina stabilu cukura līmeni asinīs, rodas komplikācijas no asinsrites un nervu impulsu pārvades puses.

Neauglību cukura diabēta komplikāciju gadījumā varētu izraisīt situācija, kad sperma nenonāk sievietes makstī, piemēram, vājas erekcijas vai retrogrādas ejakulācijas (sperma nonāk vīrieša urīnpūslī un nevis izdalās uz ārpusi) dēļ. Ceru, ka jums abiem viss izdosies, kad to vēlēsieties.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu ārsta e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt teksta garumu un pareizrakstību, kā arī saglabāt vēstules autora anonimitāti. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Comment Form