Valsts apmaksās mazā Artūra ārstēšanos Berlīnes klīnikā
Foto: Privāts arhīvs

Nacionālais veselības dienests (NVD) pieņēmis lēmumu par speciālās S2 veidlapas apstiprināšanu, kas, savukārt, nozīmē – valsts apmaksās puisēna ārstēšanos Berlīnes Universitātes klīnikā, portālam Cālis.lv apstiprina zēna ģimenes draugi.

Līdz ar to ziedojumu vākšana ir apturēta, un ģimene saka lielu paldies visiem, kuri bija gatavi palīdzēt. Saziedotā naudas tiks pārskaitīta Bērnu slimnīcas fondam uz Artūra Priedes vārda. Nauda tiks izlietota Artūra un viņa ģimenes uzturēšanās izdevumiem, kamēr vien tas būs nepieciešams, un rehabilitācijas pasākumiem pēc ārstēšanās. Paredzamais ārstēšanās ilgums, kas puisēnam būs jāpavada Vācijā, ir līdz nākamā gada jūnijam, iespējams, pat ilgāk. Ģimene sola regulāri sabiedrību informēt par puisēna veselības stāvokli un veiktajām ārstēšanās metodēm.

"Brīnumi pastāv. Tagad es tam ticu. Artūram priekšā ir grūts ceļš, bet mēs tiksim galā," tā, izsakot pateicību ziedotājiem, saka viņa mamma Marina.

Dienas laikā sabiedrība Artūra vecāku kontos bija ieskaitījusi ap 35 000 eiro.

Ārstēšanās izmaksas ir aptuveni 216 000 eiro.

Jau vēstījām, ka 9. decembrī ārstu konsīlijs atzinis, ka pacientam nepieciešama intensitātes modulēta staru terapija plaušu metastāzēm, ķīmijterapija, augstu devu ķīmijterapija ar autologu cilmes šūnu transplantāciju.

Konsīlijs atzinis, ka Latvijā nav sertificētas pediatriskas medicīnas iestādes ar profesionāli apmācītu personālu un ar pieredzi cilmes šūnu transplantācijās bērniem, kas var nodrošināt šo pakalpojumu.

"Ārstēšana ir nepieciešama iespējami īsākā laikā, jo, nesaņemot terapiju, iespējama audzēja progresija," teikts ārstu sagatavotajā dokumentā. Ņemot vērā visu minēto, ārstu konsīlijs parakstījis dokumentu, lūdzot piešķirt finansējumu 216 000 eiro apmērā, lai zēns varētu sākt ārstēšanos Berlīnes klīnikā.

Artūram ir četri gadi. Viņa diagnoze - nieres audzējs, pārciestas jau vairākas operācijas. Tagad puisēns ar ģimeni atrodas Vācijā, gaidot uz operāciju, ķīmijterapiju un kaulu smadzeņu transplantāciju.

Portālam Cālis.lv Marina stāsta, ka četru gadu laikā Artūram bijušas jau četras operācijas. Tagad nepieciešama vēl viena. To, kurai vajadzētu labot iepriekšējo kļūdas un dot viņam tiesības uz laimīgu dzīvi.

"2014. gada 13. augustā Artūram tika diagnosticēts nieres audzējs. Medicīniskās izmeklēšanas rezultātā tika konstatēta nefroblastoma 3. stadijā. Bez metastāzēm. Pēc trim operācijām, apstarošanas un ķīmijterapijas, kad šķita, ka viss jau beidzies, ieradāmies uz pārbaudi.
2015. gada maijā tika atklātas metastāzes kreisajā plaušā. Viss sākās no gala. Tika veikta spēcīga ķīmijterapija, pēc tam operācija un atkal ķīmija, tas viss turpinājās līdz novembrim. Izmeklēšanas laikā 10. novembrī tika atklātas metastāzes arī labajā plaušā. Viss atsākās no jauna," stāsta zēna mamma.

"Ārsti neizpratnē. Neko, izņemot operācijas un divus ķīmijas blokus, visu to, kas nepalīdz, Latvijas medicīna nevarēja piedāvāt. Mēs nekavējoties vērsāmies Berlīnes Universitātes klīnikā, kur profesors, teikdams, ka mūsu gadījums – tas ir izaicinājums viņam, apņēmās mūs ārstēt. Šajās dienās beidzot atsūtīja ārstēšanas plānu un rēķinu. Ārstēšanas secība – operācija, ķīmija, apstarošana, ķīmija, kaulu smadzeņu transplantācija."

Comment Form