Var pieteikties 'Erasmus+' jaunatnes projektu konkursam, īstenotājiem pieejami divi miljoni eiro
Foto: Shutterstock

Eiropas Komisija izsludina "Erasmus+" 2021. gada jaunatnes projektu konkursu. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas un pašvaldības maijā iesniegt projektu pieteikumus, pretendējot uz pirmā projektu konkursa kopējo finansējumu ap diviem miljoniem eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai projektu iesniedzējiem sniegtu plašāku informāciju par projektu iespējām un pieteikumu nosacījumiem, JSPA 6. aprīlī organizē informatīvu programmas atklāšanas pasākumu un laika posmā no 6. līdz 9. aprīlim – informatīvu vebināru nedēļu ar praktisku informāciju projektu iesniedzējiem.

Šis ir pirmais jaunatnes projektu konkurss, uzsākot jaunu Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" programmas plānošanas periodu (no 2021. līdz 2027. gadam).

Šogad programmas jaunatnes jomas projektu īstenotājiem Latvijā būs iespēja piedalīties divos programmas "Erasmus+" jaunatnes projektu konkursos, kuros projektu īstenošanai un programmas atbalsta pasākumiem pieejamais kopējais finansējums ir vairāk nekā 4, 4 miljoni eiro. Projektu konkursu pieteikumi pirmajam projektu konkursam ir iesniedzami līdz maijam, otrajam projektu konkursam oktobrī, novembrī (precīzi datumi skatāmi www.jaunatne.gov.lv). Projektu pieteikumus konkursam var iesniegt nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un to iestādes, valsts iestādes, neformālas jauniešu grupas, sociālie uzņēmumi u.c., kas jau strādā vai vēlas strādāt jaunatnes jomā.

Programmas “Erasmus+” prioritātes vērstas uz iekļaušanu un dažādību, digitālo transformāciju, vides ilgtspējas un klimata jautājumiem, kā arī dalību demokrātiskajā dzīvē.

"Jaunā "Erasmus+" programma turpinās nodrošināt mācīšanās un mobilitātes iespējas jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem, bet īpašs atbalsts tiks sniegts sadarbības partnerības projektiem, kas veicinās iekļaušanu, digitālu rīku un prasmju attīstību, dabai draudzīgu dzīvesveidu, kā arī veicinās jauniešu līdzdalību. Daudzveidīgi projekti nozīmē vairāk iespēju gan jauniešiem, gan jaunatnes organizācijām un jaunatnes jomas speciālistiem gūt nenovērtējamu pieredzi un jaunas zināšanas, kā profesionālai tā arī personiskai izaugsmei, tādējādi pozitīvi ietekmējot gan jomas attīstību, gan ikviena projekta dalībnieka dzīvi," norāda JSPA direktore Daina Sproģe.

Programmas "Erasmus+" prioritātes vērstas uz iekļaušanu un dažādību, digitālo transformāciju, vides ilgtspējas un klimata jautājumiem, kā arī dalību demokrātiskajā dzīvē. Programmas īstenošanas gaitā organizācijas un jaunieši varēs īstenot jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku mobilitāti, jauniešu līdzdalības aktivitātes, sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības. Jaunums ir arī "Erasmus+" akreditācija jaunatnes jomā, dodot akreditētajām organizācijām iespēju saņemt finansējumu ar atvieglotiem nosacījumiem, iesniedzot tikai ikgadējo finansējuma pieprasījumu.

Informācija par informatīviem tiešsaistes pasākumiem platformā "Zoom" projektu īstenotājiem:

  • 6. aprīlī pulksten 10 informatīvs atklāšanas pasākums tiešsaistē par "Erasmus+" jaunatnes projektiem no 2021. līdz 2027. gadam. Iepriekšēja reģistrācija šeit.
  • 6. aprīlī pulksten 14 informatīvs vebinārs par jaunatnes līdzdalības projektiem. Iepriekšēja reģistrācija šeit.
  • 7. aprīlī pulksten 10 informatīvs vebinārs par maza mēroga partnerības projektiem. Iepriekšēja reģistrācija šeit.
  • 7. aprīlī pulksten 14 informatīvs vebinārs par jauniešu apmaiņas projektiem. Iepriekšēja reģistrācija šeit.
  • 8. aprīlī pulksten 10 informatīvs vebinārs par jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem. Iepriekšēja reģistrācija šeit.
  • 9. aprīlī pulksten 10 informatīvs vebinārs par sadarbības partnerības projektiem. Iepriekšēja reģistrācija šeit.


Plašāka informāciju par jauno "Erasmus+" programmu, projektu konkursiem un dalību tajos ir pieejama: www.jaunatne.gov.lv. Neskaidrību gadījumā iespējams sazināties ar Projektu vadības un uzraudzības daļas projektu koordinatoriem.

ES programmas "Erasmus+" projektu īstenošanai no 2021. līdz 2027. gadam pieejamais finansējums Eiropā ir 26 miljardi eiro, no kuriem 10,3 procenti ir paredzēti jaunatnes jomai.

Tags

Jaunietis Konkurss Pusaudzis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam