Varavīksne pēc negaisa mākoņiem – stāsti par mazuļa sagaidīšanu pēc zaudējuma
Foto: Shutterstock

Lai gan par to nerunā bieži, viena no dzīves skarbajām realitātēm ir tā, ka teju katra ceturtā sieviete savā mūžā pieredzējusi bērniņa zaudējumu – agrīni grūtniecībā (pirmajā trimestrī), grūtniecības vidū, kā arī mazulim piedzimstot nedzīvam. Ik gadu oktobrī visā pasaulē piemin grūtniecības pārtraukšanos vai zīdaiņa zaudējumu īsi pēc piedzimšanas, sievietēm daloties ar saviem pārdzīvojumiem un cerību stāstiem, ka pēc lielās vētras jeb zaudējuma tomēr izdevies tikt pie mazulīša.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šos mazulīšus, kuri sievietei piedzimuši pēc tam, kad iepriekšējā grūtniecība beigusies ar zaudējumu jeb eņģeļbērniņu, sauc par varavīksnes bērniņiem. Gluži kā pēc visniknākā pērkona negaisa, paveroties mākoņiem, uzspīdot saulei un iemirdzoties košai, krāsainai dardedzei. Skaidrs, ka ikviena mazulīša zaudējums, neatkarīgi no tā, vai tas noticis 7. gestācijas nedēļā, 12. vai 38., ir smags brīdis vecākiem, kas par sevi atgādinās visu mūžu. Zemāk lasāmie stāsti apliecina – cerība pastāv arī pēc visgrūtākās pieredzes, kad pasaulē nāk vesels, priecīgs varavīksnes mazulītis, kuru vecāki gaidījuši ar lielu nepacietību.

Tags

Grūtniecība Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form