Vasaras brīvlaikā algotu darbu strādājuši teju 5000 skolēnu
Foto: Shutterstock

Saistībā ar Covid-19 izplatību, šovasar skolēniem iespēja strādāt algotu darbu kādā no Latvijas uzņēmumiem notika tikai divus mēnešus, informē Labklājības ministrijā. Kopumā izveidotajās darbavietās šovasar nodarbināti 4906 skolēni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau kopš 2004. gada Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno praksi jauniešiem vasaras brīvlaikā rast iespēju strādāt algotu darbu kādā no Latvijas uzņēmumiem. Pasākuma būtība – sniegt skolēniem praktisku atbalstu karjeras vadības prasmju attīstībai, dot ieskatu darba pasaulē un darba tirgus funkcionēšanas pamatprincipos. Šajā laikā jaunieši var iepazīt darba līguma attiecības, apgūt darba drošības pamatprasības, pilnveidot prezentācijas, komunikācijas, sadarbības, organizatoriskās, plānošanas, citas prasmes, kā arī organizēt savu laiku un sadzīvi.

Šogad kopumā tik saņemti 742 darba devēju pieteikumi par 6111 darbavietu izveidi vasaras mēnešos. Pasākuma īstenošanā piedalījās 536 darba devēji (no tiem 169 bija jauni sadarbības partneri), izveidojot 4777 darbavietas. Izveidotajās darba vietās tika nodarbināti 4906 skolēni.

"Skolēnu vasaras nodarbinātības programma tiek īstenota jau vairāk nekā 10 gadus, un man ir prieks, ka arī šogad, par spīti Covid-19 pandēmijai, interese par iespēju brīvlaikā strādāt bija liela. Gandrīz pieci tūkstoši jauniešu piedalījās programmā, guva pieredzi un praktiskas iemaņas. Ceru, ka skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumus varēs īstenot arī nākamgad," uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča.

Šovasar visvairāk darbavietas izveidoja SIA "Maxima", kas skolēniem piedāvāja 244 darbavietas profesijā – preču izvietotājs. 100 darbavietas tādās profesijās kā palīgstrādnieks, muzeja izstāžu un ekspozīciju uzraugs, labiekārtošanas strādnieks, apkopējs tika izveidotas Liepājas pašvaldības aģentūrā "Nodarbinātības projekti", savukārt 87 darba vietas profesijās palīgstrādnieks, skolotāja palīgs un dokumentu kārtotājs izveidotas Jelgavas novada pašvaldībā.

Tags

Nodarbinātības valsts aģentūra Skolēna aktivitātes brīvajā laikā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form