Vecā karavīra noslēpums sirdī. Militārās policijas karavīri ierunājuši bērnu pasakas
Foto: Shutterstock

Par godu Nacionālo bruņoto spēku 102. gadadienai, Militārā policija ir īstenojusi projektu "Pasakas par karavīru", kurā karavīri Zemessardzes orķestra muzikālajā pavadījumā ir ierunājuši bērnu sacerētas pasakas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta autore ir Militārās policijas kapelāne kapteine Estere Tumoviča, kura aicināja Militārās policijas karavīru tuvinieku bērnus izdomāt pasakas par karavīru. Pilnībā saglabājot bērnu uzrakstīto pasaku autentisko tekstu, četras pasakas ierunājuši Militārās policijas karavīri, tostarp vienības komandieris pulkvedis Tālis Majors.

Ierunātās pasakas ir publicētas video platformas "Youtube" kanālā "Latvijas armija", kā arī tās būs klausāmas sociālā tīkla "Facebook" Nacionālo bruņoto spēku kontā.

1918. gada 18. novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919. gada 11. novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919. gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6. jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919. gada 10. jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.

Atceroties šo nozīmīgo vēsturisko notikumu, aizsardzības nozare ik gadu atzīmē Latvijas armijas dzimšanas dienu 10. jūlijā.

10. jūlijs ir Latvijas armijas dzimšanas diena.

Tags

Armija Bērni Klausāmpasakas Pasakas Bērns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form